Strażacy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja interweniowały w jednym z bloków na Osiedlu XX-
Obiad w ogniu. Ewakuowano kobietę i psa

Strażacy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja interweniowały w jednym z bloków na Osiedlu XX-lecia w Wadowicach. Jedna z kobiet, mieszkająca samotnie, spaliła swój obiad. Trafiła do szpitala.

W poniedziałek (6.11) przed godziną 13:00 Centrum Powiadomienia Ratunkowego zostało poinformowane o pożarze w bloku nr 16 na Osiedlu XX-lecia w Wadowicach. Sąsiadów zaniepokoił dym z mieszkania oraz ujadanie psa.

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Jak się okazało, przyczyną pożaru był spalony obiad...

Starsza kobieta, mieszkająca samotnie, gotowała posiłek na kuchence gazowej. Strażacy weszli przez drzwi. Kobieta była przytomna, jednak bez logicznego kontaktu – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Chorą na cukrzycę i podtrutą dymem kobietą zajęli się ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Została przetransportowana do wadowickiego szpitala na obserwację. Strażacy zarządzili wietrzenie mieszkania oraz klatki schodowej.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.