Blisko 300 tysięcy złotych przeznaczył powiat wadowicki na kolejne inwestycje w gminie Tomice. W Zygod
Nowy asfalt do remizy, nowy chodnik do szkoły

Blisko 300 tysięcy złotych przeznaczył powiat wadowicki na kolejne inwestycje w gminie Tomice. W Zygodowicach wylano asfalt w pobliżu Domu Strażaka, a w Witanowicach wybudowano kolejny odcinek chodnika przy tutejszej podstawówce.

W centrum Zygodowic wymieniono blisko pół kilometra zniszczonej nawierzchni na ulicy Głównej w pobliżu strażnicy. Poza nawierzchnią wyremontowano także pobocza oraz wykonano kilkanaście zjazdów do tutejszych posesji. Łączny koszt tej inwestycji wyniósł aż 200 tysięcy złotych i został zrealizowany w całości z budżetu powiatu wadowickiego.

Z powiatowych inwestycji cieszą się także w Witanowicach. Tam dobiega końca budowa kolejnego, tym razem 350-metrowego odcinka chodnika na ulicy Jana Pawła II, biegnącego w stronę tutejszej podstawówki. Całkowity koszt zadania, w ramach którego wybudowano także 150 metrów kanalizacji, wyniesie około 200 tysięcy złotych. Ta inwestycja realizowana jest przy wsparciu gminy Tomice, która dołożyła około 100 tysięcy złotych.

Docelowo planujemy połączyć chodnikiem ulicę Krakowską ze szkołą podstawową w Witanowicach, tak aby dzieci mogły bezpiecznie podążać tą trasą na lekcje – mówi starosta Bartosz Kaliński.

 

(AS)
zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 obserwator 2017-11-03 20:21
Szkoda tylko, że dobra zmiana nie dodała że do chodnika gmin Tomice dołożyła 100.000 zł. Ale przecież to kiepsko by wyglądało. A starosta przecież nie lubi dzielić się sukcesami.
Cytować
+4 #2 Gienek 2017-11-03 23:20
Cytuję obserwator:
Szkoda tylko, że dobra zmiana nie dodała że do chodnika gmin Tomice dołożyła 100.000 zł. Ale przecież to kiepsko by wyglądało. A starosta przecież nie lubi dzielić się sukcesami.

A potrafisz czytać?
Cytować
+1 #3 Alexa 2017-11-05 17:27
Chodnik jest potrzebny Jak zawsze późno ale chociaż cos sie dzieje
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.