Policja podsumowała tegoroczną Akcję Znicz. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do 2 wypadków dro
Policja i Straż Miejska podsumowała tegoroczną Akcję Znicz

Policja podsumowała tegoroczną Akcję Znicz. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do 2 wypadków drogowych i 40 kolizji. Zatrzymano również 14 nietrzeźwych kierujących.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach podsumowała tegoroczną Akcję Znicz. Rozpoczęła się ona w ubiegły piątek (27.10) i trwała do północy w czwartek (2.11). Nad bezpieczeństwem tych, którzy odwiedzali w świąteczne dni groby bliskich czuwało 671 policjantów (w tym 131 z Wydziału Ruchu Drogowego) oraz 27 funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Bilans wydłużonego, świątecznego weekendu na naszych drogach to 42 zdarzenia drogowe (w tym 2 wypadki i 40 kolizji ), w których ranne zostały 2 osoby. Policjanci zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących, w tym 8 rowerzystów – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, brawurę kierowców i ich trzeźwość oraz wyprzedzanie. Sprawdzali też stan techniczny pojazdów oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach,  a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.