Na ulicy Wadowickiej w Inwałdzie, leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52, karetka Zespołu Ratownictwa
Karetka zderzyła się z sarną

Na ulicy Wadowickiej w Inwałdzie, leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52, karetka Zespołu Ratownictwa Medycznego zderzyła się z sarną. Nic na szczęście nikomu się nie stało...

W czwartek (2.11) około 21:40 Zespołowi Ratownictwa Medycznego, jadącemu ulicą Wadowicką w Inwałdzie, leżącą w ciągu drogi krajowej nr 52 przytrafiło się nieprzyjemne zdarzenia.

Kierujący karetką volkswagenem crafter potrącił przebiegającą przez jezdnię sarnę — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Uderzenie spowodowało niewielkie uszkodzenia pojazdu, który na szczęście nie jechał do pilnego przypadku. Sarna jak dowiadujemy się, nie przeżyła. Ratownicy powiadomili policję. Kierujący był trzeźwy, nie został ukarany mandatem. Truchłem zajęła się firma utylizująca.

Jak widać, taka historia  może przytrafić się każdemu, trzeba wiec uważać na drogach, zwłaszcza w okolicach lasów, gdzie na jezdnię może nam nagle wbiec zwierzę...

To nie jedyne zdarzenie z udziałem karetki w ostatnim czasie. W styczniu tego roku na skrzyżowaniu wadowickiej obwodnicy z ulicą Legionów zderzył się ambulans z oplem astrą. Karetka jechała na sygnale do pacjenta. Pojazd został bardzo mocno uszkodzony, co wyeliminowało go na kilka tygodniu z ruchu.

 

(MG)
(zdjęcie: archiwum)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 M.O. 2017-11-03 11:23
PYTAM CZY JEST O CZYM PISAĆ ???
GDZIE DRZEWO RĄBIĄ TAM DRZAZGI LECA !!!
TZN. ZE KARETKI NIE MAJĄ JEŻDZIĆ ???

Będą jezdzić KARAWANY ???
Cytować
+1 #2 kodowiec nowoczesny 2017-11-03 11:57
bucha cha zutlizuja chyba w brzuchach ,sarnina to rarytas
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.