Na drodze krajowej nr 52 w Brodach, w związku z budową dwóch nowych mostów na potoku Solczanka i drug
Tymczasowe mosty na krajówce w stronę Krakowa

Na drodze krajowej nr 52 w Brodach, w związku z budową dwóch nowych mostów na potoku Solczanka i drugiego potoku bez nazwy uruchomiono tymczasowe przeprawy mostowe. Ruch po nich będzie obowiązywał do 29 lipca 2018 roku.

1 czerwca tego roku został przekazany wykonawcy plac budowy dwóch mostów w ciągu drogi krajowej nr 52 w miejscowości Brody. Jeden wybudowany będzie na potoku Solczanka i nieopodal drugi na potoku bez nazwy. Stare mosty są w złym stanie technicznym i muszą być zastąpione nowymi.

Jak informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie, w związku z budową nowych przepraw, ruch pojazdów został w piątek (20.10) przełożony na drogę objazdową tymczasową, dwukierunkową zlokalizowaną równolegle do istniejącej. Na drodze objazdowej są dwa tymczasowe mosty i jedna kładka dla pieszych. Ruch pieszy odbywać się będzie wyznaczoną trasą i tymczasową kładką. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 29 lipca przyszłego roku. W obrębie inwestycji wprowadzono też ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W ramach inwestycji zaplanowano:

- rozbiórkę istniejących obiektów mostowych wraz z budową nowych obiektów mostowych na potoku „bez nazwy” i na potoku Solczanka,
- rozbudowę odcinka drogi krajowej nr 52 na dł. ok.262,50 m,
- opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy i stałej organizacji ruchu oraz uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień wraz z wykonaniem objazdu tymczasowego o długości ok. 215,0 m z późniejszą rozbiórką po zakończeniu robót,
- budowę odwodnienia z odcinka rozbudowywanej drogi wraz z przebudową istniejącego odwodnienia liniowego,
- budowę umocnienia brzegów, skarp i dna potoków w rejonie projektowanych obiektów inżynierskich wraz z budową gurtów kamiennych w korytach potoków,
- przebudowę napowietrznej linii elektroenergetycznej,
- przeniesienie kapliczki z figurą Chrystusa Nazareńskiego (z XIX w.) w Brodach,
- zabezpieczenie przewodu sieci wodociągowej,
- zaprojektowanie i wykonanie kanałów technologicznych w kapach chodnikowych.

Wykonawcą jest Firma Inżynieryjno-Budowlana F.I.B. TALAGA z Myślenic. Koszt inwestycji wyniesie ponad 5 mln 150 tys. zł.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 aswx 2017-10-23 06:42
juz chciał ominąć BDI żeby było taniej
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.