W niedzielę 22 października, kiedy przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, w parafii św.
W parafii św. Piotra uroczyste wprowadzenie relikwii bł. księdza Popiełuszki

W niedzielę 22 października, kiedy przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, w parafii św. Piotra Apostoła odbędzie się wprowadzenie relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

W Wadowicach szykuje się ważna dla mieszańców uroczystość religijna. Do kościoła św. Piotra w Wadowicach na stałe trafią relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Od dłuższego czasu starał się o to w warszawskiej kurii proboszcz parafii Tadeusz Kasperek. Zgodę na to wydał kardynał Kazimierz Nycz.

W niedzielę (22.10) o godzinie 10:00 w parafii św. Piotra Apostoła odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. księdza Jerzego Popiełuszki. To ważna dla wadowiczan data, bo 22 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

Jerzy Aleksander Popiełuszko (wcześniej Alfons Popiełuszko) urodził się 14 września 1947 roku w Okopach. Był polskim prezbiterem rzymskokatolickim, kapelanem warszawskiej "Solidarności", obrońcą praw człowieka w PRL. Został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19 października 1984 roku: 30 października 1984 roku z zalewu na Wiśle koło Włocławka wyłowiono jego zwłoki. 6 czerwca 2010 roku został beatyfikowany. 20 września 2014 roku w diecezji Créteil we Francji nastąpiło otwarcie procesu jego kanonizacji. Spekuluje się, że kanonizacja odbędzie się w październiku przyszłego roku.


(MG)
(zdjęcie: Wikipedia)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 gość 2017-10-23 17:15
Średniowiecze.. ..
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.