Ponad 3 mln zł przeznaczyły w tym roku władze powiatu wadowickiego na inwestycje w gminie Lanckorona.
Powiat wziął się za remonty dróg w Lanckoronie

Ponad 3 mln zł przeznaczyły w tym roku władze powiatu wadowickiego na inwestycje w gminie Lanckorona. Ten urokliwy region w kilku miejscach chwilowo zamienił się w plac budowy. Przy zabytkowym rynku powstaje nowy chodnik i droga, a "nad Cedronem" – wielki, nowoczesny most.

Ponad 3 mln zł przeznaczyły w tym roku władze powiatu wadowickiego na inwestycje w gminie Lanckorona. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, roboty idą pełną parą. Nowy most nad rzeką Cedron, na granicy gmin Lanckorona i Stryszów, powoli nabiera kształtów. Wykonano już fundamenty przyczółków oraz zbrojenie muru oporowego. Inwestycja warta 2,3 mln zł ma zakończyć się do końca listopada tego roku.

Z kolei w centrum Lanckorony rozpoczęła się niedawno przebudowa ulicy 3 Maja. To jedna z głównych dróg prowadzących do zabytkowego rynku , który rokrocznie odwiedza setki tysięcy turystów z Polski i zagranicy. W miejsce zniszczonego, zapadającego się chodnika oraz dziurawej nawierzchni powstanie piękny brukowy trakt o długości  400 metrów, a także kolejny, tym razem 170-metrowy odcinek nowej nawierzchni.

Sporo działo się także w tym roku na ulicy Konfederatów Barskich, prowadzącej do Jastrzębi. Wiosną wyremontowano tam 500 metrów asfaltu, a w ostatnich dniach rozwiązano problem z zastoiskiem wodnym, które uaktywniało się podczas silnych opadów deszczu. W tym roku wykonane zostaną także dokumentacje projektowe, m.in. na przebudowę drogi Brody – Palcza (w Lanckoronie ulica Kalwaryjska) oraz budowę mostu na drodze Izdebnik – Sułkowice, który zastąpi dotychczasowy most drewniany.


(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.