Wydział Kryminalny KPP w Wadowicach pod nadzorem wadowickiej Prokuratury Rejonowej  poszukuje sprawcy o
Oszukał metodą "na wnuczka". Policja pokazała portret pamięciowy i prosi o pomoc

Wydział Kryminalny KPP w Wadowicach pod nadzorem wadowickiej Prokuratury Rejonowej  poszukuje sprawcy oszustwa metoda na tzw. "wnuczka", który wyłudził 40 tysięcy złotych jednej z mieszkanek gminy Wadowice.

Wydział Kryminalny KPP w Wadowicach pod nadzorem wadowickiej Prokuratury Rejonowej prowadzi dochodzenie w sprawie oszustwa metodą "na wnuczka" na terenie gminy Wadowice.

"Z ustaleń postępowania wynika, że nieznani sprawcy: kobieta dzwoniąca na numer stacjonarny telefonu pokrzywdzonej i podająca się za jej córkę, która uległa wypadku drogowemu, oraz druga kobieta podająca się za prokuratora, pod legendą konieczności wpłacenia kaucji w zamian za uniknięcie tymczasowego aresztowania, wyłudziły od pokrzywdzonej kwotę 40 000 złotych, która następnie została osobiście przekazana kurierowi" - poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W związku ze zdarzeniem policja opublikowała portret pamięciowy sprawcy. Jego rysopis: mężczyzna w wieku około 30–33 lat, włosy krótkie (szatyn), około 165 cm wzrostu, twarz okrągła, cera normalna, krępej postury. W chwili zdarzenia ubrany był w kurtkę typu wiatrówka na zamek koloru czarnego, spodnie koloru czarnego, na głowie miał założoną czapkę z daszkiem koloru czarnego, przez ramię miał przepasaną małą czarną torbę.
 
Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zwraca się z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa. Zapewnia anonimowość. Telefony kontaktowe: 33 8729200 lub 997.
 


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 korektor 2017-10-13 12:16
Szanowny panie redaktorze.
Jeżeli był pan uprzejmy usunąć mój krytyczny komentarz - to chociaż proszę poprawić rzekomą wypowiedź pani rzecznik ......która uległa wypadku drogowemu.....n a poprawne ....która uległa wypadkowi drogowemu...
Cytować
0 #2 Biorą kasę 2017-10-14 13:27
Opublikowali portret pamięciowy i czekają żeby przyprowadzić im bandziora. To za co biorą swoją kasę na wypłatę? Za rysowanie portretów pamięciowych? Niech się lenie wezmą do pracy a nie czekają, ze mieszkańcy dadzą im bandziorów na tacy. A sprawę myśliwych już załatwili? Czy też nie bo to ich koledzy z policji byli w tej grupie ostrzeliwującej dzieciaki, konie i wędkarzy?!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.