To jeszcze nie jest nawyk tak jak u kierowców na Zachodzie, jednak i u nas coś drgnęło w tym temacie.
Tak się robi korytarz ratunkowy. Andrychowscy strażacy chwalą naszych kierowców

To jeszcze nie jest nawyk tak jak u kierowców na Zachodzie, jednak i u nas coś drgnęło w tym temacie. Strażacy z JRG Andrychów chwalą kierowców za błyskawiczne utworzenie "kanału ratunkowego" w czasie jazdy do wypadku.

To jeszcze nie jest nawyk tak jak u kierowców na Zachodzie, jednak i u nas co drgnęło w tym temacie. W poniedziałek (9.10) strażacy zawodowi z JRG Andrychów wyjechali ze swojej siedziby do wypadku w Gierałtowicach.

Poruszając się na sygnale z dużą prędkością przejechali przez centrum Andrychowa. Jak się okazuje, kierowcy jadący tutejsza krajówką w tym czasie doskonale wiedzieli, jak się zachować w takiej sytuacji. Stworzyli pas na środku jezdni, umożliwiający przejazd ratownikom. Bywa z tym niestety różnie... Zarejestrowała to kamera, a film z akcji strażacy umieścili w sieci.

Dziękujemy kierowcom, którzy umożliwili nam sprawny i bezpieczny przejazd ul. Krakowską w Andrychowie, podczas wyjazdu do wypadku drogowego w Gierałtowicach — piszą strażacy z JRG Andrychów.

Ta część wydzielonej jezdni, to tzw. "korytarz ratunkowy"  - umowny pas ruchu przeznaczony dla pojazdów uprzywilejowanych czyli policji, straży pożarnej czy karetki pogotowia ratunkowego, ale także dal lawet i pozostałych służb, których zadaniem jest pomocy czy uprzątnięcie miejsca wypadku i jak najszybsze udrożnienie korku. Korytarz ratunkowy powinni tworzyć wszyscy kierowcy, kiedy tylko zobaczą znak "uwaga wypadek" lub sami stwierdzą, że na drodze jest coś nie tak.

Pamiętajcie, że często od utworzenia takiej drogi przejazdu, zależy czyjeś zdrowie lub nawet życie! Nie od parady ratownicy z Zespołów Ratownictwa Medycznego często nazywają go "korytarzem życia"...

(Marcin Guzik)
(zdjęcie, wideo: JRG Andrychów)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Tomcat144 2017-10-12 10:07
Serce rośnie jak się takie rzeczy widzi. Brawo kierowcy. Żeby tak jeszcze jazda na zakładkę szła przy zwężeniach... rozmarzyłem się :)
Cytować
+2 #2 pepe 2017-10-12 20:39
Dobrze ze was Austro-Niemiec nauczyl przez Sibi Radio, dziebi mu za to.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.