Połamane drzewa, uszkodzone budynki, drzewa i konary na drogach a także setki osób bez prądu: to efek
Połamane drzewa, setki osób bez prądu. To efekt wichury

Połamane drzewa, uszkodzone budynki, drzewa i konary na drogach a także setki osób bez prądu: to efekt wichury, jaka przeszła nad powiatem wadowickim. Strażacy interweniowali ponad 60 razy.

Jak zapowiadali synoptycy, w czwartek (5.10) nad powiat wadowicki nadciągnął Orkan Ksawery. Wiatr wiał w naszym regionie z prędkością nawet do 100 km/h i jak zwykle w takich przypadkach, narobił sporo szkód. Jak dowiadujemy się, strażacy interweniowali od czwartkowego (5.10) wieczoru do piątkowego (6.10) poranka ponad 60 razy. m.in. w Roczynach, Zygodowicach, Kalwarii, Rokowie, Zawadce, Jaroszowicach, Radoczy, Brodach, Kalwarii, Marcyporębie, Gierałtowicach i Babicy.

Głównie były to interwencje związane z usuwaniem drzew i ich konarów z dróg. Doszło też do uszkodzenia 2 budynków: w Radoczy z jednego z domów wiatr oderwał arkusz blachy z kolei w miejscowości Tłuczań przewrócone drzewo oparło się o budynek mieszkalny i stajnie — poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach

W Wadowicach na Alei Matki Bożej Fatimskiej wichura przewróciła rusztowanie remontowanej tutaj kamienicy nr 3. Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale przez kilkadziesiąt minut przejazd tą trasą był zablokowany.

Również pogotowie energetyczne ma sporo pracy. W powiecie wadowickim doszło do zerwania i uszkodzenia sporej ilości linii energetycznej. Serki osób pozbawionych jest prądu. Tak jest m.in. w Ryczowie, Brodach, Przytkowicach, Zygodowicach, Frydrychowicach (ulica Kasztanowa 14), Spytkowicach (ulice Jana Pawła II, Czarnowiejska, Konwaliowa, Wadowicka) i Tomicach.

Przerw w dostaw prądu mogą spodziewać się mieszkańcy Kleczy Dolnej, Ponikwi, Świnnej Poręby i Zakrzowa.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-22 #1 obserwator 2017-10-06 11:09
to kara za odejscie od boga i promowanie zdegenerowanych ludzi z kodu,nowoczesne j,peło i antychrysta tzw. franciszka amenn
Cytować
+14 #2 Lapajs 2017-10-06 12:06
To wina Tuska
Cytować
+5 #3 ktos 2017-10-06 12:51
Pisze się przez duże "B".
Jaki poziom wykształcenia, taka wiara....

Cytuję obserwator:
to kara za odejscie od boga i promowanie zdegenerowanych ludzi z kodu,nowoczesnej,peło i antychrysta tzw. franciszka amenn
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.