Synoptycy ostrzegają: na terenie Małopolski Zachodniej, w tym i w powiecie wadowickiego w ciągu kilku
W powiecie wiatr może osiągnąc prędkość nawet 100 km/h

Synoptycy ostrzegają: na terenie Małopolski Zachodniej, w tym i w powiecie wadowickiego w ciągu kilku najbliższych dni może wystąpić silny wiatr o prędkości w porywach nawet do 100 km/h. Trzeba uważać.

W środę (4.10) po południu synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kraków wydali ostrzeżenie II stopnia o silnym wietrze w Małopolsce Zachodniej, w tym także w powiecie wadowickim. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 50 km/h, a w porywach do 100 km/h z kierunków zachodnich. Wichura może nadejść już w nocy z środy (4.10) na czwartek (5.10) i potrwać nawet do soboty (7.10).

Jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez silny wiatr poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów.

Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.