Od kilkudziesięciu godzin pada i będzie dalej padać. W wielu miejscowościach doszło do podtopień. S
Ciągle pada. Starosta zorganizował posiedzenie sztabu kryzysowego

Od kilkudziesięciu godzin pada i będzie dalej padać. W wielu miejscowościach doszło do podtopień. Strażacy odnotowali blisko 100 interwencji. Starosta wadowicki Bartosz Kaliński zorganizował posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem powiatowych służb inspekcji i straży.

Padający od kilkudziesięciu godzin deszcz spowodował gwałtowny wzrost poziomu wód w rzekach i potokach. W związku z tym strażacy mają sporo interwencji w związku z podwyższonym stanem wód w rzekach i potokach, głównie związanych z zabezpieczeniem i umocnieniem brzegów, w miejscach gdzie istniało ryzyko wylania, wypompowywaniem wody z piwnic, czy usunięciem z cieków drzew i gałęzi.

Niestety synoptycy nie mają dobrych wiadomości. W ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin w powiecie wadowickim ciągle będą występować intensywne opady deszczu. W związku z zaistniałą sytuacją starosta wadowicki Bartosz Kaliński wprowadził w piątek (22.09) od godziny 9:00 pogotowie przeciwpowodziowe. Zorganizował też posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem powiatowych służb inspekcji i straży.

Jak poinformował na nim komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach bryg. mgr Paweł Kwarciak, strażacy odnotowali 80 zdarzeń. Najwięcej w Andrychowie, najmniej w gminie Mucharz. W akcji brało udział 556 druhów ochotników  i 69 strażaków zawodowych, a także wykorzystano do działań ponad 130 samochodów.

Jak poinformował starosta, z otrzymanych meldunków wynika, że w powiecie wadowickim opady deszczu wyniosą w piątek (22.09) 50 litrów na m2.

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Facebook Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 olo 2017-09-22 18:33
Takiego pawiana jak starosta wadowicki to dawno nie było w powiecie!!!
Lobbuje ościenne powiaty zwłaszcza oświęcimski bo mieszka w Przeciszowie!!!
Nic go z ziemią wadowicką nie łączy!!!
Ma w dupie mieszkańców Wadowic i gmin powiatu wadowickiego!!!
To spotkanie to farsa jak cała jego działalność anty wadowicka!!!
Cytować
+5 #2 stefan 2017-09-22 18:45
A ci dwaj to po co te kamizelki ubrali? Na pokaz?
Cytować
+4 #3 Gg 2017-09-23 00:57
Lepiej by się wzięli do roboty wyczyścić rowy i rzeki uregulowali oraz wały wzmocnili a nie teraz dyskutowali i ojojoj crosie to stalo bo wydało k....
Cytować
+5 #4 Gg 2017-09-23 00:59
Rzeki za okupacji regulowane i wały robione! Zamiast pierdolami się zajmować powinni to doprowadzić do porządku!
Cytować
+1 #5 ANTEK 2017-09-23 07:40
zamias siedziec na tyłka z wiaderkami powinni gonic i wode z piwnic wylewac
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.