Padający od kilkudziesięciu godzin deszcz spowodował podniesienie się stanu wód w rzekach i Potokach
Coraz wyższe stany rzek i potoków. Strażacy w gotowości

Padający od kilkudziesięciu godzin deszcz spowodował podniesienie się stanu wód w rzekach i Potokach. Stan ostrzegawczy przekroczony został na potoku Zygodówka w Woźnikach i Wieprzówce w Wieprzu. Robi się groźnie.

Padający od kilkudziesięciu godzin deszcz powoduje gwałtowny wzrost poziomu wód w rzekach i potokach. Skawa w Suchej Beskidzkiej przekroczyła już stan alarmowy. W Wadowicach i poniżej Zbiornika Świnna Poręba, dzięki zaporze jest nieco lepiej, ale i tak rzeka ma już wysoki poziom. Jej stan ostrzegawczy, podobnie jak na Wiśle w Łączanach i Spytkowicach nie został na szczęście jeszcze przekroczony. Jednak w związku z niestabilną sytuacją na Wiśle przeprawa promowa Brzeźnica-Czernichów została zamknięta.

Groźnie robi się w Zygodowicach i Woźnikach. Płynący przez te miejscowości potok Zygodówka w ciągu kilku godzin podwyższył się o ponad metr i osiągnął już stan ostrzegawczy. Na miejscu pracują strażacy zawodowi z JRG Wadowice i okolicznych OSP. W Woźnikach w okolicach kościoła układają tutaj rękawy zabezpieczające. Woda zalała również drogę powiatową między Zygodowicami z Woźnikami.

W Lanckoronie w wyniku opadów zalana została ulica Konfederatów Barskich. Doszło do podtopienia piwnic kilku stojących tutaj domów. W Wadowicach na ulicy Wenecja woda zalała jeden ze znajdujących się tutaj zakładów. 

Tradycyjnie już przy takiej pogodzie w Kleczy Dolnej potok Kleczanka wystąpił z brzegów i zalał tutejsze boisko sportowe. Podobna sytuacja jest z boiskiem w Witanowicach.

Niestety jak zapowiadają meteorolodzy, padać ma, z przerwami, nawet do końca tygodnia.

(MG)
(zdjęcia: MG, LG, PK, Jakub Jabłoński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 Co z obiecankami 2017-09-21 19:12
Choczenka i Dąbrówka podnosi się, ale czy burmistrz spełnił swoje oboetnice?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.