Władze powiatu wadowickiego wywalczyły ogromną dotację z Unii Europejskiej na stabilizację jednego z
"Piekielne" osuwisko w Tomicach w końcu zniknie

Władze powiatu wadowickiego wywalczyły ogromną dotację z Unii Europejskiej na stabilizację jednego z największych osuwisk w powiecie: na ulicy Floriańskiej w Tomicach (przysiółek Piekło). W feralnym miejscu powstanie także chodnik i nowy asfalt.

Nasz projekt został oceniony znakomicie i uzyskał maksymalną dotację, która stanowić będzie aż 85% wartości całego zadania. Co istotne, ta ogromna inwestycja pochłonie z budżetu powiatu zaledwie nieco ponad 160 tys. zł (15%). To kolejny już w tym roku zastrzyk pieniędzy ze środków zewnętrznych i kolejny dowód na to, jak odpowiedzialnie staramy się gospodarować naszym budżetem — informuje starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

"Piekielne" osuwisko od wielu lat jest zmorą mieszkańców ulicy Floriańskiej w Tomicach (przysiółek Piekło).  Uaktywniło się wiosną 2010 roku po słynnej powodzi, w wyniku której nastąpiło osunięcie nasypu, na którym poprowadzona jest droga. Na skutek tego, na odcinku około 40 metrów pękła nawierzchnia asfaltowa i jedna z jej części obniżyła się o 10 cm.

Stabilizacja osuwiska będzie polegać m.in. na: przebudowie istniejącego w tym miejscu przepustu, budowie kanalizacji deszczowej oraz budowie konstrukcji oporowej. To jednak nie wszystko. W ramach inwestycji na długości 80 metrów zostanie wymieniony asfalt, wzdłuż którego powstanie chodnik oraz pobocza i bariery. Realizacja inwestycji zaplanowana jest w przyszłym roku.


(AS)
(zdjęcie Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Mam dość PiSu 2017-09-22 12:41
Może by tak Starosta powiedział wprost, że milion sześćdziesiąt siedem tyś. fundują podatnicy z Unii Europejskiej, a nie przykrywał darczyńcy pod terminem "środków zewnętrznych".
Cytować
0 #2 DXKID 2017-09-25 00:33
Skoro piekielne to i ksiądz powinien wystarczyć.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.