Od kilku tygodni trwa remont ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Prace zostały zaplanowane w dwóch etapac
Tak po remoncie będzie wyglądać ulica Włókniarzy w Andrychowie

Od kilku tygodni trwa remont ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Prace zostały zaplanowane w dwóch etapach na ten i przyszły rok.  Zobaczcie jak będzie wyglądać po rewitalizacji!

Jak już informowaliśmy, pod koniec sierpnia rozpoczął się pierwszy etap remontu ulicy Włókniarzy w Andrychowie na odcinku od ulicy Krakowskiej do skrzyżowania z ulicą Metalowców. Zaczęto od... wycinki sporej ilości drzew, głównie topól. Prace zostały zaplanowane w dwóch etapach na ten i przyszły rok. Pierwszy etap ma zakończyć się w październiku tego roku. Drugi obejmujący odcinek od skrzyżowania z ulicą Metalowców do ronda na ulicy Lenartowicza, ma rozpocząć się na wiosnę 2018 roku. Zostanie tutaj wymieniona nawierzchnia, ścieżka rowerowa, ścieżka pieszych i trawniki.

Koszt całej inwestycji realizowanej przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic to 3,8 mln zł. Jako, że jest do ulica należąca do powiatu wadowickiego, część pieniędzy dołoży Starostwo Powiatowe w Wadowicach (475 tys zł), gmina Andrychów dołoży drugie tyle, reszta będzie pochodzić z dotacji zewnętrznej.

Mieszkańców miasta nad Wieprzówką ciekawi zakres prac a także jak ulica ma wyglądać po tym gruntownym remoncie. W środę (20.09) Nowiny Andrychowskie zaprezentowały wizualizację tej ulicy. Zobaczcie:

(MG)
(zdjęcia: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.