Już tylko kilka dni dzieli nas od całkowitego zakończenia przebudowy ponad 3-kilometrowej  drogi Wyź
Remont trasy Zygodowice–Ryczów na ostatniej prostej

Już tylko kilka dni dzieli nas od całkowitego zakończenia przebudowy ponad 3-kilometrowej  drogi Wyźrał–Zygodowice–Ryczów. Od wtorku (19.09) drogowcy kładą ostatnią ścieralną warstwę asfaltu.

Ten etap potrwa prawdopodobnie do środy albo czwartku, w związku z czym kierowców mogą czekać pewne utrudnienia. Później zostanie już tylko ustawienie znaków, malowanie pasów, roboty wykończeniowe i mamy nową drogę — poinformował na swoim profilu Facebookowym starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Tak wygląda film z dzisiejszych prac:

Przypomnijmy, że w lipcu tego roku zrealizowano pierwszą część tej  inwestycji, czyli remont ponad 0,6 km fragmentu trasy od Domu Ludowego w Wyźrale do pomnika lotników w Zygodowicach. Z kolei od początku sierpnia trwa kompleksowa przebudowa trasy Zygodowice-Ryczów na odcinku 2,6 km. Na całej długości jezdnia została poszerzona do 6 metrów. Nowa droga będzie składać się z trzech warstw asfaltu (podbudowa z betonem asfaltowym, wiążąca i ścieralna) o łącznej grubości 22 cm. Całkowity koszt obu inwestycji wynosi blisko 3 mln zł.

Postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel wykonania komfortowego połączenia drogowego pomiędzy Wadowicami i granicą z powiatem krakowskim w Łączanach. Konsekwentnie go realizujemy przyspieszając tym samym komunikację pomiędzy stolicą naszego powiatu a Krakowem i portem lotniczym w Balicach — mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

W ciągu trzech lat obecnej kadencji powiat wadowicki wyremontował w sumie już 10 kilometrów tej trasy, z tego 3 kilometrowy odcinek drogi Tomice-Brzeźnica w Witanowicach (2015 rok), 5,5 kilometra trasy od centrum Wyźrału do ulicy Szkolnej w Ryczowie (lata 2016-17), 400 metrów ulicy Jana II Sobieskiego w Ryczowie (2017 ro) i 800 metrów pomiędzy Kanałem a Wisłą w Łączanach (2016 rok).

(AS)
(zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Wadowiczanin 2017-09-19 22:16
Brawo, bardzo dobre tempo prac i świetny ich rezultat. Jestem mile zaskoczony
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.