Powalone na drogi drzewa, a także zerwane linie energetyczne. To rezultat wichury, jaka przeszła nad po
Powalone przez wiatr drzewa i zerwane linie energetyczne

Powalone na drogi drzewa, a także zerwane linie energetyczne. To rezultat wichury, jaka przeszła nad powiatem wadowickim. Strażacy i energetycy mają sporo pracy.

Tak jak zapowiadali meteorolodzy, w środę (13.09) wieczorem i w nocy  na terenie małopolski w tym także powiatu wadowickiego mocno powiało. Wiatr z południowego zachodu wiał od  30  do 40 km/h a w porywach nawet do 80 km/h. Niestety jak zwykle w takich przypadkach, wichura narobiła sporo zamieszania. Strażacy i pracownicy energetyki zajmują się usuwaniem jej skutków.

W środę (13.09) po południu w Brodach strażacy usuwali drzewo powalone na drogę. Wieczorem w Andrychowie na ulicy Rynek z jednej z kamienic odpadł niewielki kawałek dachu z blachy, uszkadzając stojący pod nią samochód.

W czwartek (14.09) z rana strażacy interweniowali w Targanicach, gdzie  na ulicy Jodłowej  drzewo spadło na drogę i zatarasowało przejazd samochodów. W kilku miejscowościach powiatu wadowickiego doszło też do zerwania linii energetycznych przez co wystąpiły chwilowe przerwy w dostawie prądu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 zbychu 2017-09-14 18:24
W Ponikwi też zerwało linie w nocy. Później rano od razu naprawione :) Nie dość, że byliśmy bez zasięgu jak zawsze to i bez prądu :D To jest życie na wsi mojej kochanej.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.