Kierowca wyładowanej drewnem ciężarówki zaczepił naczepą pojazdu o wiadukt w Kleczy Dolnej. Ładune
Ciężarówka skasowała naczepę o wiadukt. Zablokowana krajówka w Kleczy

Kierowca wyładowanej drewnem ciężarówki zaczepił naczepą pojazdu o wiadukt w Kleczy Dolnej. Ładunek wysypał się na jezdnię, blokując drogę krajową nr 52.

W środę (13.09) po godzinie 17:00 na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej kierowca ciągnika siodłowego z naczepą jadący w stronę Krakowa zawadził o wiadukt kolejowy. Naczepa została uszkodzona i część przewożonego towaru w postaci drewna wysypała się na jezdnię.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Klecza a także policję. Przez pewien czas ruch pojazdów odbywał się wahadłowo, w tej chwili został zablokowany od strony Krakowa a kierowcy jadący w stronę Wadowic kierowani są na objazd przez Zaskawie.

Taka historia powtarza się niestety raz na jakiś czas. Mimo, że oznakowanie o ograniczenia przejazdu dla pojazdów o wysokości do 3,5 metra rozstawione są już od Głogoczowa a także od strony Wadowic dosyć gęsto, bardzo często dochodzi w tym miejscu do zaklinowania dużych pojazdów, których kierowcy (zwłaszcza obcokrajowcy) albo celowo albo przez nieuwagę lekceważą znaki.

Niestety  na poprawę sytuacji w tym miejscu nie ma raczej na razie co liczyć: zarządcą obiektu jest PKP PLK, które ewentualną przebudowę "spychają" na zarządce drogi, w tym wypadku Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ta z kolei tłumaczy się obowiązkiem przystosowania drogi i postawieniem odpowiednich znaków informacyjnych a nie przebudową kolejowej konstrukcji, która do nich nie należy.

Jak się dowiadujemy, pewnie plany co do  wiaduktu ma gmina Wadowice, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów...


(MG)
(zdjęcia: Jakub)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Dramat 2017-09-13 18:50
Nie ma chyba tygodnia zeby tam sie nie dzialo cos takiego...
Cytować
-3 #2 666 2017-09-13 19:37
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=XK87Q6OVoQ4
Cytować
-2 #3 Henio 2017-09-13 20:53
Należy zablokować wiadukt w Kleczy aby nikt tam nie jeżdził dawno o tym myślałem ale chyba tak zrobię. Droga krajowa i takie problemy chyba ktoś rozum sprzedał. Pojazdy ciężarowe powinny jeżdzić przez Kleczę mieszkańcy tak sobie życzą.
Cytować
+2 #4 jurek 2017-09-13 21:06
Ten wiadukt jest CELOWO nie modernizowany.W sposób naturalny blokuje przejazd TIRów(chociaż czasem znajdzie się jakiś głupek).W ten sposób nie ma alternatywnej drogi dla płatnej autostrady A4 KTW-KRK.Plan estakady był juz w latach 70 ubw.
Cytować
-1 #5 sgsgsg 2017-09-15 15:41
Dobrze że blokuje. Tak długo jak Klinowski blokuje BDI i sama droga nie powstanie bardzo dobrze się dzieje. Wyobraźcie sobie karawanę dziesiątek tirów ciągnących przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów jadących na Chyżne albo na Cieszyn
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.