Synoptycy ostrzegają: na terenie powiatu wadowickiego może wystąpić silny wiatr o prędkości w poryw
Meteorolodzy ostrzegaja przed wiatrem. Może narobić sporo szkód

Synoptycy ostrzegają: na terenie powiatu wadowickiego może wystąpić silny wiatr o prędkości w porywach nawet do 80 km/h. Zaleca się zachować pewne środki ostrożności.

Po deszczu czeka nas nieco lepsza pogoda, ale niestety, jak informuje  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach, w środę (13.09) od rana do czwartkowego  (14.09) poranka na terenie małopolski w tym także powiatu wadowickiego, prognozuje się wystąpienie  silnego wiatru z południowego zachodu, o średniej prędkości od 30  do 40 km/h, w porywach nawet do 80 km/h.

Jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez silny wiatr poza domem najlepiej jest schronić się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów, tarasów i parapetów.

Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Silny wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.