W związku z padającym deszczem pogorszyły się warunki dla kierowców. Na naszych drogach w ciągu kil
Groźne zdarzenia na drogach. Sporo poszkodowanych

W związku z padającym deszczem pogorszyły się warunki dla kierowców. Na naszych drogach w ciągu kilku godzin doszło do kilku groźnych zdarzeń: w Radoczy, Gierałtowicach, Kleczy, Nowych Dworach oraz Tarnawie Dolnej. Kilka osób trafiło do szpitala.

W sobotę (12.08) w związku z padającym deszczem pogorszyły się warunki drogowe. Jak zwykle w takich sytuacjach doszło do groźnych zdarzeń drogowych. Po godzinie 13:00 na drodze krajowej nr 28 w Radoczy kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi do pobliskiego rowu i dachował. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z OSP Radocza. Ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego z wadowic zajęli się kierującym i jego pasażerami. Na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Praktycznie w tym samym czasie w Gierałtowicach doszło do zderzenia się skutera z samochodem osobowym. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Andrychów i okolicznych OSP a także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się jadącym na skuterze mężczyzną. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do wadowickiego szpitala.

W Kleczy Dolnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, podobnie ja w Nowych Dworach (gmina Brzeźnica). W obu kolizjach na szczęście nikt nie ucierpiał.

Najpoważniejszy wypadek to zderzenie na łuku drogi krajowej nr 28 w Tarnawie Dolnej, na granicy powiatu suskiego i wadowickiego, samochodu osobowego i ciężarowego. Tam poszkodowanych zostało aż 5 osób w tym dzieci. Przez dłuższy czas ruch pojazdów w tym miejscu był zablokowany a potem odbywał się wahadłowo.

Policja ustala okoliczności tych zdarzeń i apeluje do kierowców o ostrożność za kierownicą.

(PK)
(zdjęcie: OSP Radocza)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 co2 2017-08-12 19:37
Policja ustala okoliczności tych zdarzeń ???
ZŁA JAKOŚĆ POŁOZONEJ NAWIERZCHNI !!!
Oddac do badania.
Cytować
+6 #2 פֿאָלקס שטימע 2017-08-12 20:19
Cytuję co2:

ZŁA JAKOŚĆ POŁOZONEJ NAWIERZCHNI !!!
Oddac do badania.


A może zła jakość kierowców ?
Też ich oddać do badania !
Cytować
+3 #3 nawierzchnia 2017-08-12 20:21
No właśnie.. zastanawia mnie ten lakoniczny komunikat GDDKiA, cyt: "Prace te są wykonywane, ponieważ badania laboratoryjne wykazały, że istniejąca warstwa ścieralna nawierzchni nie miała wymaganych przepisami właściwości antypoślizgowyc h" - więc co.. jeżeli miałem wypadek/kolizję na takiej nawierzchni, która nie spełnia określonych właściwości antypoślizgowyc h, a policja mnie wskazała jako sprawcę, to mam iść i się z nimi sądzić, bo przecież to nie jest 'niedostosowani e prędkości do warunków na drodze', ale.. niedostosowanie prędkości do jakości nawierzchni.. masakra...
Cytować
-7 #4 co2 2017-08-12 20:46
Cytuję nawierzchnia:
No właśnie.. zastanawia mnie ten lakoniczny komunikat GDDKiA, cyt: "Prace te są wykonywane, ponieważ badania laboratoryjne wykazały, że istniejąca warstwa ścieralna nawierzchni nie miała wymaganych przepisami właściwości antypoślizgowych" - więc co.. jeżeli miałem wypadek/kolizję na takiej nawierzchni, która nie spełnia określonych właściwości antypoślizgowych, a policja mnie wskazała jako sprawcę, to mam iść i się z nimi sądzić, bo przecież to nie jest 'niedostosowanie prędkości do warunków na drodze', ale.. niedostosowanie prędkości do jakości nawierzchni.. masakra...

--niedostosowanie jakości nawierzchni do predkosci !!!
Cytować
+8 #5 @nawierzchnia @co2 2017-08-12 21:33
Cytat:
niedostosowanie prędkości do jakości nawierzchni
Cytat:
niedostosowanie jakości nawierzchni do predkosc
Ależ wy filozofujecie.
A może po prostu wystarczyło myśleć na drodze ?
Cytować
+3 #6 co 2017-08-13 22:11
Cytuję פֿאָלקס שטימע:
Cytuję co2:

ZŁA JAKOŚĆ POŁOZONEJ NAWIERZCHNI !!!
Oddac do badania.


A może zła jakość kierowców ?
Też ich oddać do badania !

WYDAWAC PRAWO JAZDY OD 21 ROKU ZYCIA!!! :D :D :lol:
Cytować
+1 #7 ghost 2017-08-14 13:08
Cytuję co:
Cytuję פֿאָלקס שטימע:
Cytuję co2:

ZŁA JAKOŚĆ POŁOZONEJ NAWIERZCHNI !!!
Oddac do badania.


A może zła jakość kierowców ?
Też ich oddać do badania !

WYDAWAC PRAWO JAZDY OD 21 ROKU ZYCIA!!! :D :D :lol:

A motocyklistom po 30 i badaniach psychologicznyc h.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.