Zakończył się II  etap przebudowy  drogi gminnej Brody-Zebrzydowice. Na odcinku kilometra  położo
Jest nowy asfalt na ważnej gminnej drodze

Zakończył się II  etap przebudowy  drogi gminnej Brody-Zebrzydowice. Na odcinku kilometra  położono asfalt, wcześniej  przebudowano też chodnik. Dzięki tym remontom ta ważna droga gminna  stanie się bezpieczniejsza, zyskają na tym kierowcy i piesi.

Przebudowa drogi była możliwa dzięki pozyskanej dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020,  w wysokości kosztów kwalifikowanych w wysokości 63,63%, a pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Przypomnijmy w listopadzie ubiegłego roku zakończono  przebudowę  tej drogi gminnej w zakresie budowy chodnika, przebudowy jezdni, budowy kanalizacji deszczowej, budowy urządzeń odwadniających drogę oraz remont zjazdów i przepustów na długości 995mb, a teraz położono nową nawierzchnie z betonu asfaltowego na odcinku blisko 1 kilometra. Wykonawcą robót było Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o z Krakowa, firma została wyłoniona w po przeprowadzonym przetargu.

W odbiorze prac wzięli udział poza wykonawcą  burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej  Henryk Jaglarz, Marcin Ożóg, a także sołtysi Piotr Żabecki.

Przebudowany odcinek tej ważnej gminnej drogi, znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych jak i kierowców, a naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców — mówił burmistrz Augustyn Ormanty.

Warto też pamiętać, że to nie koniec prac na tym odcinku drogi. Był to II etap prac, a przed nami kolejny, tym samym droga gminna od kościoła parafialnego w Zebrzydowicach, aż do drogi krajowej jeszcze w tym roku będzie miała zmodernizowaną nawierzchnię asfaltową.

W minionym tygodniu zakończono też prace związane z przebudową drogi gminnej „Na Sumerówkę” w miejscowości Zebrzydowice. Zakres wykonanych robót obejmował: odwodnienie, zjazdy, podbudowa, nawierzchnia z betonu asfaltowego, nawierzchnia z kostki brukowej. Roboty wykonano za kwotę: 197 tys. 109 zł. wykonane zadanie także było współfinansowane dotacją z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  Wykonawcą prac była firma RAF-KOP.(AS)
(zdjęcie: Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 gonzo 2017-07-17 15:44
no to będą szaleć rajdowcy
Cytować
-2 #2 milord 2017-07-17 17:40
a w Wadowicach buduje się ławki z palet :D :D :D
Cytować
-2 #3 gucio 2017-07-18 08:07
nie wieta gdzie mona kupic te lawki z palet -projektu profesora dochtura magistra inzynijera architykta klinowskiego
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.