16 kolizji drogowych, 2 wypadki i 7 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. To rezultat minionego weekendu
Niespokojny weekend na drogach. 16 kolizji i 2 wypadki

16 kolizji drogowych, 2 wypadki i 7 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. To rezultat minionego weekendu na drogach powiatu wadowickiego. Policja apeluje o rozwagę za kierownicą.

To nie był spokojny weekend na drogach powiatu wadowickiego dla mundurowych. Jak poinformowała Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, od piątku (14.07) do niedzieli (17.07) doszło do 2 wypadków drogowych i 16 kolizji drogowych. Zatrzymano też 7 nietrzeźwych kierujących.

Policja realizowała działania w ramach "Akcji Prędkość". Jej celem jest zapobieganie wypadkom drogowych spowodowanych przez kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Podczas akcji skontrolowano 189 pojazdów, 145 kierowców przekroczyło prędkość, nałożono 135 mandatów.

W piątek (14.07) w Spytkowicach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego hondą civic, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 67 km/h.  Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Następnego dnia, w sobotę (15.07) funkcjonariusze w tej samej miejscowości zatrzymali do kontroli kierującego oplem astrą, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym. Kierującemu również zatrzymano prawo jazdy.

Policja apeluje o rozwagę za kierownica.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.