Rozpoczął się remont około 1,2 kilometra drogi powiatowej w  Przytkowicach i Leńczach. W ramach pra
Ruszył remont powiatówki Przytkowice – Leńcze. Kasę dał rząd i powiat

Rozpoczął się remont około 1,2 kilometra drogi powiatowej w  Przytkowicach i Leńczach. W ramach prac wykonane zostanie wzmocnienie nawierzchni geosiatką z włókien syntetycznych, nowy asfalt,  korytka ściekowe, pobocza z kruszywa oraz perony przystankowe. Wartość robót to blisko 784 tys. złotych.

Jak chwali się Starostwo Powiatowe w Wadowicach, analiza pokazała, że w ciągu dwóch minionych lat powiat przeprowadził prawie tyle inwestycji, ile udało się wykonać przez całą poprzednią, czteroletnią kadencję. To bardzo dobry wynik. Jednak wciąż jest wiele do zrobienia, dlatego i w tym roku włodarze nie zwalniają tempa. Właśnie rozpoczyna się kolejna duża inwestycja drogowa. Tym razem w gminie Kalwaria Zebrzydowska.

Drogowcy gruntownie wyremontują tutaj około 1,2 kilometra drogi powiatowej w miejscowościach Przytkowice i Leńcze. W ramach prac m.in. wykonają wzmocnienie nawierzchni geosiatką z włókien syntetycznych, położą nowy asfalt, ułożą korytka ściekowe, wykonają pobocza z kruszywa oraz perony przystankowe. Wartość robót to blisko 784 tys. złotych. Połowę tej kwoty wyłoży powiat, a połowa pochodzić będzie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019, czyli tzw. Adamczykówki. W piątek (14.07) starosta Bartosz Kaliński spotkał się z dziennikarzami i wspólnie z radnym powiatowym Markiem Cimerem opowiedział co konkretnie zostanie wykonane na remontowanej drodze w najbliższych tygodniach.

 

Jak przy każdej dużej inwestycji postaraliśmy się o zdobycie pieniędzy ze źródeł zewnętrznych. W przypadku drogi Przytkowice – Leńcze pomógł rząd premier Beaty Szydło. Dobrze wiemy, jak kierowcy i mieszkańcy czekali na ten remont. Mam nadzieję, że będą zadowoleni z jakości prac, które zostaną wykonane. Na razie gorąco proszę o wyrozumiałość — mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński

Prace na drodze powiatowej mają zakończyć się w połowie sierpnia.

(MG)
(zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Karolina99 2017-07-14 13:49
Czy naprawdę potrzeba dziennikarzy, garniturów i krawatów, żeby szczycić się DUŻĄ inwestycją, jaką jest ledwo ponad kilometr drogi? Mamy już zacząć dziękować za częstą wymianę zawieszenia w samochodach, jazdę 20 m/h i brak poboczy dla pieszych na tym tak DUŻYM odcinku. Wstyd i hańba, żeby takie drogie były w XXI wieku! Zakasać rękawy i do roboty!!, bo na tych stanowiskach jesteście dzięki nam, łaski nie robicie, i nie nazywajcie kilometra drogi dużą inwestycją
Cytować
+3 #2 znajomy 2017-07-14 14:57
Kiedy starosta będzie ogłaszał zamiar przetargu na projekty dotyczące remontów dróg lub budowy chodników? 8)
Rozumiem - wykonaną inwestycją trzeba się chwalić, ale jej rozpoczęciem?
No i jeszcze to, że przez dwa lata zrobiono więcej na drogach, niż przez poprzednią całą kadencję.
Niby prawda, tylko tandem Jończyk-Królik (cokolwiek by o nich nie mówić) wydał podczas swoich rządów fortunę (przy pozyskaniu z zewnętrznych środków 15 mln zł) na budowę pawilonu szpitalnego i zostawił jeszcze trochę forsy dla obecnej ekipy na dokończenie budowy i wyposażenie pawilonu.
Cytować
+2 #3 marc 2017-07-16 20:22
Kasę dał rząd i powiat? A skąd ją mieli? Dostali od Trumpa czy Putina? Obowiązkiem starosty i reszty jest racjonalne wydawanie NASZYCH podatków, bo za to im płacimy wysokie pensje. Wydarli z budżetu centralnego raptem 800 tysięcy i to powód do propagandowej zadymy?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.