Kusi spacerowiczów, rowerzystów, kusi też miłośników sportów ekstremalnych. Zobaczcie jak wygląda
Tak się zjeżdża nową drogą z Gołębiówki na longboardzie

Kusi spacerowiczów, rowerzystów, kusi też miłośników sportów ekstremalnych. Zobaczcie jak wygląda zjazd z Gołębiówki nową drogą na longboardzie!

Nowa 2,5 kilometrowa droga łącząca Świnną Porębę przez most pod zaporą,  Gołębiówkę, Brańkówkę z Zagórzem, mimo, że jeszcze oficjalnie nie otwarta, kusi spacerowiczów, czy rowerzystów. Ciężko się dziwić, bo widoki niezłe a pokonanie sporych łuków i 14% pochylenia przy niezłym przewyższeniu to nawet dla zaprawionych w boju miłośników dwóch kółek spore wyzwanie. Nie da się ukryć, że jest tam stromo i zjazd na rowerze wymaga naprawdę dobrych hamulców o czym piszący te słowa kilka razy miał już okazję się przekonać...

Trochę martwimy się, jak ta trasa, która ma służyć nie tylko mieszkańcom tych terenów, ale też stanowić objazd dla drogi krajowej nr 28 w razie nagłych sytuacji, takich jak np. poważny wypadek (w zastępstwie rozebranej drogi i dawnego mostu kolejowego na Skawie przerobionego na drogowy) będzie wyglądać w zimie. Chodzi głównie o bezpieczeństwo. No ale to już problem projektantów i zarządcy...

Droga miała być we wtorek (6.06) odebrana podczas spotkania inwestora (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie) i wykonawcy (firma "Energopol" sp. z o.o. z Krakowa) przy udziale Urzędu Gminy w Mucharzu, ale jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, odbiór przeniesiono na czwartek (8.06) ze względu na kilka uwag co do prac.

Tymczasem jeszcze nie otwarta trasa kusi również miłośników sportów ekstremalnych. Na platformie YouTube pojawił się film ze zjazdu z Gołębiówki odcinkiem w stronę zapory longboardem (to rodzaj deskorolki, dłuższej i bardziej stabilniejszej od zwykłej, służącej do "ulicznego surfingu"). Zjazd, jak wynika z opisu filmu, śmiałka o imieniu Michał przy dźwiękach energetycznej muzyki robi wrażenie.

Zresztą zobaczcie sami, bo warto:

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcie, wideo: Michał Krzysztof)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 znajomy 2017-06-06 20:31
To jest zjazd z Leśniówki na Gołębiówkę i potem już w dół do Świnnej - z Gołębiówki na Leśniówkę deskarz musiałby być ciągnięty przynajmniej przez parę koni :lol: :lol: :lol:
Cytować
-1 #2 dert 2017-06-06 23:06
I tak trzymać !
Cytować
+5 #3 Chlop 2017-06-07 07:10
Widoki niezle to by byly jak by byla z widokiem na zalew a nie tylko las z jednej i drugiej strony.niezla jazda bedzie w zimie
Cytować
-1 #4 Edo 2017-06-07 13:44
Przydałby się jeszcze jakiś wyciąg krzesełkowy,lub inny...ha,ha,ha ..
Cytować
+1 #5 Stefan 2017-06-12 19:13
Dziś 12.06. droga nadal zamknięta. Mimo, że od strony Łękawicy znaki informujące o objeździe zniknęły. O fakcie nieprzejezdnośc i niniejszej drogi dowiadujemy się około 50 m przed blokadą. O czym piszący te słowa miał się okazję przekonać osobiście.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.