Adam Czerwiński okazał się najszybszym zawodnikiem III Biegu Wadowickiego. Pokonał dystans 10 km w cz
III Bieg Wadowicki za nami. Kto okazał się najszybszy?

Adam Czerwiński okazał się najszybszym zawodnikiem III Biegu Wadowickiego. Pokonał dystans 10 km w czasie 32 minuty i 17 sekund. Wśród kobiet pierwsza na metę wbiegła Dominika Stelmach (czas 36 minut 28 sekund).

W sobotę (21.05) po południu w naszym mieście odbył się III Bieg Wadowicki po raz kolejny zorganizowany przez  Fundację Święty Uśmiechnięty oraz Urząd Miejski w Wadowicach.  Nie zabrakło tam stoisk, czy różnych wydarzeń towarzyszących. Prowadzeniem imprezy zajął się niezawodny w takich okolicznościach   Filip Kosarski.

Przed startem głównego biegu swoją szansę  miały również dzieci oraz młodzież, organizatorzy przygotowali dla nich dystanse dostosowane do wieku. Była też nowość: I Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków oraz I Otwarte Mistrzostwa Polski Samorządowców.

Trasa głównego biegu o długości 10 kilometrów, w którym udział wzięło 620 zawodników,  przebiegała przez Wadowice, Zawadkę oraz Chocznie (start: plac Jana Pawła II,  ulicę Mickiewicza, Słowackiego, Karmelicką, Góralską, Niwy, okolice SP 1 Wadowice, Podgórską, Zieloną, al. Matki Bożej Fatimskiej z metą na wadowickim rynku). Po drodze nie zabrakło punktów z wodą.

Najszybszym biegaczem III Biegu Wadowickiego okazał się Adam Czerwiński (Galicjanka Team), który na metę przybiegł w czasie 32 minuty 17 sekund, drugi był Hubert Duklanowski z czasem 33 minuty i 19 sekund, zaś trzeci Michał Górkiewicz, z czasem  33 minuty i 19 sekund. Taka ciekawostka: w tym biegu wziął udział również po raz kolejny burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, który dystans 10 km pokonał w czasie 58 minut i 35 sekund zajmując 418 miejsce.

Z kobiet najszybsza była Dominika Stelmach, która na metę wbiegła z czasem 36 minut i 28 sekund, druga Anna Skalska (Festiwal Biegowy w Krynicy Zdrój) z czasem 41 minuty i 41 sekund, zaś trzecia Sylwia Kuczera (Olza Cieszyn) z czasem 42 minuty i 35 sekund.

Równolegle z zawodnikami zmierzyli się z wadowicką trasą zawodnicy Nordic Walking. Tu wśród mężczyzn najszybszy okazał się Bogdan Cyrus z czasem 59 minut i 15 sekund, drugi był Eugeniusz Gembala z czasem 1 godzina 3 minuty i 24 sekundy, zaś trzeci Ignacy Młocek z czasem 1 godzina 3 minuty i 24 sekundy. Wśród kobiet z kijkami najszybsza była Henryka Baruch z czasem 1 godzina 14 minut i 34 sekundy, druga Julia Jonderko z czasem 1 godzina 15 minut i 38 sekund zaś trzecia Elżbieta Żuchowicz z czasem 1 godzina 15 minut i 34 sekundy.Każdy zawodnik biegu uczestniczył w konkursie z nagrodami, wśród których znajdowały się m.in.: tablet, vouchery do parków rozrywki. W tym roku biegaczom pomagała walczyć z własnymi słabościami grupa pacemakerów.

Pogoda dopisała idealnie. Dla biegaczy przygotowano puchary, medale i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.  W biurze zawodów w wadowickim LO czekały na biegających posiłki regenerujące a także prysznice. Zorganizowano także miejsca parkingowe. Miłą pamiątką dla uczestników były także okolicznościowe koszulki. W sumie w biegu, we wszystkich kategoriach, wzięło udział ponad 800 zawodników! Nie zabrakło też... oświadczyn!

Spora część biegaczy biegła z czarną opaską na ręce: znak żałoby po zmarłym w poniedziałek (15.05)  po długiej i ciężkiej chorobie Mateuszu Kowalczyku, dla którego na biegu grono przyjaciół przygotowało zbiórkę pieniędzy na walkę z nią. Organizatorzy jako priorytet traktując życzenie jego rodziców postanowili, że zebrane środki przekazane zostaną na kosztowną operację rączek małego Adasia Studnickiego.

Portal WadowiceOnline.pl objął imprezę patronem medialnym.

Pełne wyniki III Biegu Wadowickiego TUTAJ

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 VIOLETTA 2017-05-22 14:27
Witam błędnie wpisano klasyfikacje NW kobiet.
Pozdrawiam
Cytować
0 #2 bronka 2017-05-27 07:51
gratulacie dla burmistrza klinowskiego ze sie doczolgal do mety,a tak na marginesie gdzie mozna usunac celulitis z twarzy tak do 200 zeta
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.