42 biegaczy z inicjatywy amatorskiego klubu sportowego Wichry Beskidy T.R. upamiętniło 97. rocznicę ur
Po raz kolejny w urodziny papieża pobiegli na Groń Jana Pawła II

42 biegaczy z inicjatywy amatorskiego klubu sportowego Wichry Beskidy T.R. upamiętniło 97. rocznicę urodzin papieża z Wadowic XVII Biegiem na Groń Jana Pawła II.

18 maja 1997 roku w rocznicę urodzin Jana Pawła II z inicjatywy Stanisława Orlickiego, złotego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów i niezmordowanego entuzjasty i propagatora biegania, zorganizowano bieg, którego meta znajdowała się na Jaworzynie (890 m n.p.m.), szczycie górskim we wschodniej części Beskidu Małego. W 2001 roku był to już oficjalnie Bieg na Groń Jana Pawła II, chociaż nazwę góry zmieniono dopiero 1 stycznia 2004. Na jej szczyt prowadzi kilka górskich szlaków, dlatego też przez lata miejsce startu zmieniało się. Startowano z Rzyk, Wadowic i Rudz. W biegu brało udział średnio około 50 osób, również z zagranicy, chcąc uczcić rocznicę urodzin papieża Polaka.

Kolejną edycję tej  imprezy zorganizował w niedzielę (14.05) amatorski klub sportowy Wichry Beskidy T.R.  42 biegaczy wystartowało z pętli w Ponikwi. Trasa wiodła na Groń Jana Pawła II w trudnym terenie (7 km przy 600 metrach przewyższenia) więc bieg nie należał do łatwych.

Bieg rozpoczął się rozgrzewką przeprowadzoną przez trenera personalnego Dawida Nowaka. Każdy z zawodników, który ukończył bieg otrzymał na mecie pamiątkowy medal oraz okolicznościową niespodzianką. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc (z podziałem na mężczyzn i kobiety) otrzymali puchary.

Pierwszy na mecie był andrychowianin Sławomir Kukuła, który pokonał trasę w 42 minuty i 43 sekundy. Drugi Adam Wójcik z Choczni (z czasem 44 minuty i 17 sekund) a trzeci Mariusz Ciapa z Babicy (czas 44 minuty 37 sekund). Wśród pań pierwsza była Dorota Zadora z Tomic (z czasem 59 minut i 30 sekund), druga Gabriela Kulig z Wadowic  (1 godzina, 1 minuta i 34 sekundy), zaś trzecia  Gabriela Knapczyk-Kania z Bieńkówki (1 godzina, 2 minuty i 38 sekund).

(AS)
(zdjęcie: Wichry Beskidy)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 obserwator 2017-05-15 20:49
Choróbka, - Brawo!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.