120 wydarzeń sportowych otrzymało wsparcie (w sumie 1,6 miliona zł) z tegorocznego rozdania w ramach k
Małopolska z finansowym wpsarciem dla sportu. Nasi też dostaną

120 wydarzeń sportowych otrzymało wsparcie (w sumie 1,6 miliona zł) z tegorocznego rozdania w ramach konkursu "Małopolska na sportowo".  Wśród nich są także imprezy organizowane przez stowarzyszenia i kluby z powiatu wadowickiego.

Właśnie rozstrzygnięto „Małopolskę na sportowo”, czyli konkurs ofert w ramach którego można było zdobyć środki na projekty promujące aktywność fizyczną i sport. O pieniądze mogły się starać organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia.

Coraz częściej słyszymy, że dzieci nie chcą ćwiczyć i opuszczają zajęcia z wychowania fizycznego. A jeśli już w młodym wieku nie zaszczepi się u nich miłości do sportu, z wiekiem będzie im coraz trudniej znaleźć na niego czas i chęci. Zdając sobie sprawę z tego, że sport to zdrowie, samorząd województwa od lat promuje wartościowe inicjatywy, które zachęcają do aktywności fizycznej młodszych i starszych. "Małopolska na sportowo" to tylko jeden z wielu naszych projektów — – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa.

W tym roku o dofinansowanie z „Małopolski na sportowo” starało się 199 projektów – finalnie otrzymało je 120. Pula wsparcia wynosi 1,6 mln zł. Wśród dofinansowanych projektów są także wydarzenie organizowane przez kluby i stowarzyszenia z powiatu wadowickiego. Klub Sportowy Aquila Wadowice otrzyma 30 tysięcy złotych na  Kolarskie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w trialu a także 10 tysięcy złotych na  Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa  Małopolski w olimpijskiej konkurencji BMX. Ognisko TKKF Leskowiec w Wadowicach na 38 Ogólnopolski Bieg Powsinogi dostanie 8 tysięcy złotych, Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach na V Wadowicką Galę Pływacką Osób z Niepełnosprawnościami 5 tysięcy złotych. Zaś Stowarzyszenie Szkołą dla regionu LKS Orkan z Radoczy na XVIII Ogólnopolski rajd pieszy, bieg i rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II zostanie wsparte kwotą 3 tysiące złotych.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.