Od marca w 5 gminach w Małopolsce, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, będą organi
Od marca gimnastyka korekcyjna w szkołach

Od marca w 5 gminach w Małopolsce, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, będą organizowanie zajęcia sportowe z gimnastyki korekcyjnej. Wśród nich jest gmina Wieprz.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę gmin, które otrzymają dofinansowanie na organizację zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjnej w 2017 roku. Łącznie na ten cel przeznaczono kwotę 400 tysięcy złotych, przyznając dofinansowanie dla 31 gmin.

W województwie małopolskim projekty takie prowadzić będzie 5 gmin, w tym także gmina Wieprz. Łączny koszt zajęć wyniesie 40 tysięcy złotych. Ministerstwo partycypować będzie w 50% kosztach zadania.

W zajęciach sportowych wezmą udział wszystkie placówki szkolne z terenu gminy Wieprz. Rekrutacja uczniów do projektu ruszy po zakończeniu ferii zimowych, a same zajęcia powinny rozpocząć się w marcu tego roku — - informuje nas Artur Penkala z Urzędu Gminy w Wieprzu.

Podstawą do udziału w projekcie będą stwierdzone przez lekarza wady postawy. Uczniowie z najbardziej rozwiniętymi wadami otrzymają pierwszeństwo do udziału w zajęciach.

(AS)
(zdjęcie: Urząd Gminy Wieprz)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.