Klub szermierzy SKS Grass-Hopper Kalwaria hucznie obchodzi swoje pięciolecie. Jubileusz połączono z Tu
Klub szermierzy z Kalwarii obchodzi pięciolecie

Klub szermierzy SKS Grass-Hopper Kalwaria hucznie obchodzi swoje pięciolecie. Jubileusz połączono z Turniejem Mikołajkowym, gdzie najmłodsi adepci po raz pierwszy otrzymali pierwsze dyplomy i puchary. 

W czwartek (8.12) klub szermierzy SKS Grass-Hopper Kalwaria świętował 5 urodziny istnienia. Przypomnijmy, że klub został założony w 2011 roku przez  Bogdana Bielę, który postawił na tę dyscyplinę sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Urodziny zostały połączone z Turniejem Mikołajkowym. Najmłodsi adepci po raz pierwszy uczestniczyli w takim turnieju i otrzymali pierwsze dyplomy i puchary.  W obchodach jubileuszu poza zawodnikami, rodzicami, trenerami uczestniczył też burmistrz miasta Augustyn Ormanty, który życzył sukcesów i jak najwięcej medali już nie tylko w Polsce i na arenie międzynarodowej. Włodarz  podziwiał też zaangażowanie zawodników jak i rodziców, które w dzisiejszych czasach zasługuje na szczególne uznanie.  Natomiast w poniedziałek (12.12) szermierze  z mistrzowskiej ekipy złożyli z kolei wizytę u burmistrza, podczas której  rozmawiano  o planach mistrzowskiej ekipy na kolejny rok i promocji klubu w naszej okolicy.

Warto odnotować, że w okresie pięciu lat działalności klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria jego zawodnicy zdążyli już zaistnieć na arenie całego kraju.  Zajmują oni czołowe miejsca w zawodach, przyczyniając się do znakomitej  promocji Kalwarii Zebrzydowskiej, zdobywając ponad 180 medali na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Trojka naszych starszych zawodników Karolina Biela, Dawid Dębicki oraz Mikołaj Radosz bierze udział w Pucharach Europy, są na listach rankingowych w najlepszej dwudziestce zawodników w Polsce. Nasz młodszy zawodnik Ireneusz Filek obecnie sklasyfikowany jest na drugim miejscu w Polsce w kategorii dzieci — mówi Katarzyna Dębicka z SKS Grass-Hopper Kalwaria.

W klubie dzieci trenują od poniedziałku o piątku, prawie w każdy weekend biorą udział w zawodach na terenie całego kraju i za granicą, uczestniczą w licznych pokazach szermierki w szkołach na terenie naszej gminy.  Dwa razy w roku organizowane są obozy treningowe letni 21dni oraz zimowy 10dni, podczas których zawodnicy podnoszą swoje umiejętności i sprawność fizyczna oraz przygotowują formę do następnego sezonu.

W czasie wakacji organizowane są wycieczki w góry połączone z treningami i świetna zabawa. Nasz klub przygotowany jest do szkolenia dzieci i młodzieży poprzez profesjonalny sprzęt oraz odpowiedni strój, rękawice szermiercze, maski, bluzy, spodnie, plastrony oraz szpady — dodaje Katarzyna Dębicka.

Od tego roku klub powiększył się o grono tenisistów, którzy także świętowali razem szermierzami jubileusz pięciolecia. Tort uroczyście został pokrojony przez prezesa Bogdana Bielę oraz trenera szermierzy Falixa Frasia i trenera tenisistów Tomasza Wańdygę.

Warto też dodać, że dzięki pomysłowości prezesa i aktywności rodziców, w Kalwarii już trzy razy odbyły się zawody w szpadzie sportowej na poziomie międzynarodowym.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.