W sobotę (13.09) został rozegrany XIV międzynarodowy turniej szachowy o puchar miasta Morawski Bieruń
Drukuj
Szachiści z Wadowic zagrali w Czechach

W sobotę (13.09) został rozegrany XIV międzynarodowy turniej szachowy o puchar miasta Morawski Bieruń w Czechach, w którym uczestniczyli zawodnicy klubu Wieża Wadowice w składzie: Jacek Byrski, Marek Szczerba, Piotr Góralczyk, Maciej Bik, Michał Karasiński.

W zawodach wystartowało 58 zawodników, partie były rozgrywane na dystansie 9 rund z tempem gry dla każdego zawodnika po 15 minut na partię. Zwycięzcą turnieju został arcymistrz Robert Cvek z Czech zdobywając 8 punktów z 9. Najlepszym zawodnikiem Wieży Wadowice był Marek Szczerba, który zdobył 6,5 punkta i uplasował się na piątym miejscu, jednocześnie został najlepszym polskim (i zagranicznym) zawodnikiem turnieju.

Pozostali reprezentanci Wieży Wadowice zajęli następujące lokaty: Jacek Byrski 5 punktów – 16 miejsce, Maciej Bik 4,5 punkta – 28 miejsce, Piotr Góralczyk 4,5 punkta – 29 miejsce, Michał Karasiński 2 punkty – 56 miejsce. Oprócz zawodników z Wadowic, grali także reprezentanci miasta Bieruń z Polski.

(na zdjęciu najlepszy zawodnik Wieży Wadowice - Marek Szczerba - V miejsce, I wśród zawodników polskich)