- Opublikowano: 19 stycznia 2016, 09:45
- Komentarze: 1
140 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z powiatu wadowickiego awansowało do etapu wojewódzkiego w pływaniu. Walka o mistrzostwo powiatu i awans była niezwykle emocjonująca. Często o końcowym triumfie decydowały setne sekundy.
W rywalizacji szkół średnich pasjonujący pojedynek stworzyli uczniowie trzech placówek: 1 LO w Wadowicach, LO w Andrychowie oraz ZS Nr 3 w Wadowicach , którzy pomiędzy sobą rozstrzygnęli losy mistrzostwa oraz awansu.
Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, które wręczał radny powiatowy oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu – Marek Cimer.
Wyniki:
LICEALIADA (dziewczęta):
Styl klasyczny:
1.Roman Barbara 47,73 I LO w Wadowicach
2.Bliżniak Aleksandra 49,32 I LO w Wadowicach
3.Rajda Dominika 51,87 LO w Andrychowie
4.Sordyl Aleksandra 51,87 LO w Andrychowie
Styl grzbietowy:
1.Mieszczak Katarzyna 42,29 LO w Andrychowie
2.Smolarska Natalia 44,81 ZS nr 3 w Wadowicach
3.Galas Olga 48.24 ZS nr 3 w Wadowicach
4.Mojska Paulina 49,57 ZS nr 3 w Wadowicach
Styl dowolny:
1.Szczotka Karolina 36,70 LO w Andrychowie
2.Stanaszek Aleksandra 37,40 I LO w Wadowicach
3.Wiktor Dominika 39,93 ZS nr 3 w Wadowicach
4.Ogiegło Dominika 40,05 ZS nr 3 w Wadowicach
Styl delfin:
1.Czuba Alicja 36,32 ZS nr 3 w Wadowicach
2.Uznańska Karolina 42,47 I LO w Wadowicach
3.Chachulska Monika 46,92 ZSIPO w Kalwarii
Sztafeta:
1. LO w Andrychowie: (Głownia Zuzanna, Korpacka Karolina, Krawczyk Aleksandra, Mieszczak Katarzyna, Sordyl Aleksandra, Szczotka Karolina, Zaręba Aleksandra, Walusiak Magdalena) – czas drużyny: 5.41min.
2. I LO w Wadowicach: (Bliżniak Aleksandra, Czajkoeska Roksana, Kamińska Natalia, Roman Barbara, Skorupa Monika, Solak Natalia, Stanaszek Aleksandra, Uznańska Karolina - czas drużyny: 5.53,72
LICEALIADA (chłopcy):
Styl klasyczny:
1.Graca Bartosz 39,46 I LO w Wadowicach
2.Nowak Karol 39,73 LO w Andrychowie
3.Prus Konrad 42,58 LO w Andrychowie
4.Walczak Mateusz 42,74 I LO w Wadowicach
Styl grzbietowy:
1.Guzdek Marcin 34,17 ZS nr 3 w Wadowicach
Styl dowolny:
1.Kowalczyk Kacper 28,36 ZS nr 3 w Wadowicach
2.Badach Adrian 28,71 ZS nr 1 w Wadowicach
3.Walczak Kamil 29,11 I LO w Wadowicach
4.Brzazgacz Karol 30,14 LO w Andrychowie
Styl delfin:
1.Badan Dawid 29,90 ZS nr 3 w Wadowicach
Sztafeta:
1. I LO w Wadowicach (Burliga Joachim, Drapa Roch, Graca Bartosz, Handzlik Karol, Józefowski Wojciech, Kwarciak Kamil, Walczak Kamil, Walczak Mateusz) - czas drużyny: 4.38,86
2. ZS nr 3 w Wadowicach: (Badan Dawid, Czarny Dawid, Guzdek Marcin, Kowalczyk Kacper, Krużlak Tomasz, Nowak Konrad, Słupski Szymon, Smętek Kamil, Sordyl Bartłomiej, Wądrzyk Michał) - czas drużyny: 4.45,35
3. LO w Andrychowie: (Brzazgacz Karol, Kamuda Jakub, Krzanak Arkadiusz, Maciejczyk Tomasz, Małysiak Michał, Marczyński Nikodem, Młynarski Filip, Nowak Karol, Prus Konrad, Siwek Michał) – czas drużyny: 4.46,58
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (dziewczęta)
Styl klasyczny:
1.Filek Julia 43,60 sekundy SP nr 5 w Wadowicach
2.Kowalska Maja 49,80 SP nr 4 w Wadowicach
3.Gawlik Wiktoria 54,32 SP nr 5 w Wadowicach
Styl grzbietowy:
1.Drzazga Emilia 36,81 SP nr 4 w Andrychowie
2.Węgrzyn Alicja 42,70 SP nr 1 w Wadowicach
3.Lach Klaudia 47,56 SP nr 1 w Wadowicach
Styl dowolny:
1.Dyduch Martyna 36,25 SP nr 1 w Wadowicach
2.Rybska Aleksandra 36,54 SP w Kleczy
3.Brózda Emilia 36,73 SP nr 5 w Wadowicach
Styl delfin:
1.Paczyńska Żaneta 59,42 SP w Babicy
Sztafeta:
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach: (Chowaniec Oliwia, Czapla Natalia, Hombesz Dominika, Kumorek Oliwia, Lach Klaudia, Paduchowska Natalia, Spisak Laura, Węgrzyn Aleksandra, Węgrzyn Alicja) - czas drużyny 6.37,94
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ( chłopcy )
Styl klasyczny:
1.Polak Bartosz 41,55 SP 2 w Andrychowie
2.Wacław Eryk 45.93 SP w Tłuczani
3.Burzej Michał 51,34 SP nr 4 w Andrychowie
Styl grzbietowy:
1.Pałosz Wiktor 47,64 SP nr 1 w Wadowicach
2.Guzik Mateusz 51,62 SP nr 1 w Wadowicach
3.Dimella Raffaella 53,23 SP nr 3 w Wadowicach
Styl dowolny:
1.Łączniak Samuel 34,45 SP nr 3 w Wadowicach
2.Bąk Maksymilian 35.09 SP nr 3 w Wadowicach
3.Skowronek Jakub 36.47 SP w Jaroszowicach
Sztafeta:
1. SP nr 1 w Wadowicach: (Bogacki Bernard, Chudy Filip, Guzik Mateusz, Hareńczyk Karol, Leńczowski Dominik, Paczyński Jakub, Pałosz Wiktor, Szczygieł Patryk, Tatar Maciej, Walczak Bartosz – czas drużyny: 6.12,43 min.
GIMNAZJADA (dziewczęta):
Styl klasyczny:
1.Króliczek Żaneta 44.00 Gim. nr 1 w Choczni
2.Adamus Kinga 47,20 Gim. w Brzeżnicy
3.Biegun Izabela 47,43 Gim. w Sułkowicach
4.Szeliga Angelika 48,10 Gim. w Kleczy
Styl grzbietowy:
1.Ignacyk Aleksandra 38,90 Gim.w Brzeżnicy
2.Dryjak Joanna 41,41 Gim. nr 1 w Andrychowie
3.Pałosz Zuzanna 41,44 Gim. nr 3 w Wadowicach
4.De Abgaro Zachariasiewicz Natalia 49,15 Gim. w Kleczy
Styl dowolny:
1.Szota Maja 33,68 Gim. w Ponikwi
2.Burzej Agnieszka 36,50 Gim. nr 1 w Andrychowie
3.Suchanek Gabriela 37,50 Gim.nr 1 w Choczni
4.Kachel Julia 37,60 Gim. w Ponikwi
Styl delfin:
1.Romanowska Wiktoria 51,74 Gim. w Jaroszowicach
Sztafeta:
1. Gimnazjum nr 3 w Wadowicach (Kowalówka Klaudia, Marcinkiewicz Matylda, Pałosz Zuzanna, Paśnik Wiktoria, Pisano Roberta, Smolarska Oliwia, Tyrybon Katarzyna, Wądrzyk Izabella) – czas drużyny: 6,56,06
GIMNAZJADA (chłopcy):
Styl klasyczny:
1.Stuglik Patryk 38,54 Gim. nr 2 w Andrychowie
2.Tumulik Michał 39,30 Gim.nr 3 w Wadowicach
3.Chrapała Filip 39,50 Gim. w Jaroszowicach
4.Sordyl Wojciech 44,60 Gim. nr 1 w Andrychowie
Styl grzbietowy:
1.Drzazga Kamil 37,35 Gim.nr 1 w Andrychowie
2.Brańka Patryk 43,10 Gim. nr 3 w Andrychowie
Styl dowolny:
1.Kolber Krystian 30,03 Gim. w Inwałdzie
2.Majer Rafał 31,07 Gim. w Roczynach
3.Kamiński Filip 32,80 Gim. nr 1 w Andrychowie
4.Drzazga Szymon 33,02 Gim. nr 2 w Wadowicach
Styl delfin:
1.Skoczylas Kacper 37,22 Gim. nr 2 w Wadowicach
2.Hajduk Kacper 40,62 Gim. nr2 w Wadowicach
Wyżej wymienieni uczniowie oraz drużyny awansowały do finału wojewódzkiego.
Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.
(AS)
(źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)