Mieszkający w Wadowicach Tomasz Klisz, specjalizujący się w biegach górskich oraz biegach po schodach
Tomasz Klisz nie przynosi nam wstydu w bieganiu

Mieszkający w Wadowicach Tomasz Klisz, specjalizujący się w biegach górskich oraz biegach po schodach zajął trzecie miejsce w biegu Transgrancanaria na 32 kilometry, który w miniony weekend odbył się na hiszpańskiej Gran Canarii.

W miniony weekend na hiszpańskiej Gran Canarii zostały rozegrane zawody Transgrancanaria w biegach ultra. Zawodnicy mieli do wyboru pięć dystansów: Promo 17 km z przewyższeniem 470m, Starter 32 km z przewyższeniem 818m, Maraton 44 km z przewyższeniem 1365 m,  Advanced 83 km z przewyższeniem 4700 m oraz najdłuższy 125km z przewyższeniem 8500 m zaliczany World Touru.

W biegu na 32 km wystartował Tomasz Klisz, biegacz górski mieszkający od jakiegoś czasu w Wadowicach i związany ze środowiskiem biegaczy w naszym mieście. Z powodzeniem ukończył bieg na trzecim miejscu. Jak mówi, był to jeden z trudniejszych biegów w karierze.

Trasa biegu była bardzo techniczna a w szczególności zbiegi, które co prawda trawersowały ale mimo to nachylenie terenu było dość spore. Luźne kawałki skał wulkanicznych dodatkowo utrudniały zbieganie, trzeba było być bardzo czujnym i myśleć klika kroków do przodu żeby nie upaść co skutkowałoby poważną kontuzją. Dodatkowo wysoka temperatura ok 26 stopni dawała się we znaki zawodnikom i trzeba było cały czas uzupełniać płyny żeby nie odwodnić organizmu - mówi nam Tomasz Klisz.

Sam koniec trasy, mimo, że już po płaskim w stronę oceanu, nie był łatwy. Zawodnicy mieli do pokonania odcinek około 5 km po dnie wysuszonej rzeki, gdzie równie trudno było stawiać kroki a co dopiero biegać. Organizator "zadbał" o jeszcze jeden szczegół: mianowicie na około 1,5 km do mety odcinek 0,5 km pokonywało się po plaży w wysuszonym piasku. Tomek znany z twardego charakteru, mimo dużych trudności, bieg ukończył.

Pochodzący z Bielska-Białej Tomasz Klisz specjalizuje się w biegach górskich oraz biegach po schodach. Co ciekawe, pierwsze kroki w bieganiu stawiał na Biegu Powsinogi w Wadowicach. W 2008 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu po schodach w Katowicach w budynku Altus. Były to pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Tomasz Klisz zdobył również II miejsce w III Biegu Śladami bł. Jana Pawła II w 2013 roku.

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: archiwum prywatne Tomasza Klisza)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Wstyd 2015-03-09 18:43
Przynosi idiotyczny nagłówek !
Ci co biegają bez miejsc w czołówce to wstyd przynoszą ?;)
Cytować
+1 #2 Paweł Maratończyk 2015-05-15 11:37
Do wstyd. Jak taki cwaniak z ciebie animowiczu to pokaż na co Cie stać. Każgy ma mocną buzie jak nie potrafi zrobić tego samego co inni zawodnicy. Wstyd to jest za takich ludzi jak ty. Mocni w gębie, a zero wiedzy na temat sportu. Bo niby co sobie myslisz, że jak ktos zaczyna biegać to ma wygrywać ze światową czołówką. Niestety animowiczu trzeba wielu lat pracy żeby pracować na sukcesy, a nie w ciągu 1 startu czy 3 treningów. Zapraszam na bieg do Wadowic jutro i stać w rywalizacji jak taki krytyk z Ciebie.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.