Wadowice na nadchodzące mistrzostwa Europy w piłce nożnej i olimpiadę w Paryżu uruchamiają na miejs
Wadowice uruchamiają na stadionie strefę kibica

Wadowice na nadchodzące mistrzostwa Europy w piłce nożnej i olimpiadę w Paryżu uruchamiają na miejskim  stadionie strefę kibica.

Miał być Park Miejski, rynek lub stadion, summa summarum miasto wybrało stadion. Gmina Wadowice, wspólnie z Galicjanką i Wadowickim Centrum Kultury na mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu, właśnie na stadionie MKS Skawa Wadowice uruchamiają strefę kibica.

Będzie ona funkcjonowała przez całe piłkarskie Mistrzostwa Europy od 14 czerwca do 14 lipca oraz Igrzyska Olimpijskie w Paryżu od 26 lipca do 11 sierpnia.
Strefa będzie przyjazna nie tylko dla dorosłych, ale dla całych rodzin, które będą mogli skorzystać ze specjalnie utworzonego klimatycznego ogródka, bogatej oferty gastronomicznej, dmuchanćów oraz różnego rodzaju animacji
– zapowiada burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W dniach wolnych od meczów miasto planuje seanse kina plenerowego i małe koncerty, m.in. zespołu Baciary. Wejście do strefy kibica będzie bezpłatne.

Pierwszego wieczoru, w piątek 14 czerwca będzie można tutaj oglądać mecz otwarcia mistrzostw pomiędzy Niemcami a Szkocją. W niedzielę 16 czerwca z kolei kibiców na pewno przyciągnie tutaj  pierwszy mecz reprezentacji Polski, która zagra z Holandią.

Kibice obejrzą spotkania (w sumie prawie 500 godzin transmisji sportowych z Euro i olimpiady) na ekranie ledowym o wymiarach 5,6 na 3,2 metra. Za nagłośnienie i imprezy towarzyszące odpowiadać będzie Wadowickie Centrum Kultury, z kolei ogródkiem i gastronomią zajmie się Galicjanka, która na miejskim stadionie od jakiegoś czasu obsługuje mecze ligowe Skawy Wadowice.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Klapki na oczach 2024-06-05 19:46
Galicjanka wiadomo....
Cytować
-1 #2 Stefan 2024-06-06 12:48
Trza Kolasie oddać za pomoc w kampanii. Chyba nie robił tego gratis. Strefa kibica, lodowisko... Już od jakiegoś czasu galicjankę omijamy szerokim łukiem
Cytować
+8 #3 Guido 2024-06-06 14:46
A czy burmistrz "kanapka" nie był też powiązany z tym lokalem?
Cytować
+6 #4 Iga 2024-06-06 15:10
Ten lokal lubi aktualnych burmistrzów. Taka koniunktura. Ale twarz ma się jedną.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.