Reprezentacji klubu Aquila Wadowice na podium mistrzostw Polski BMX Racing w Dzierżoniowie.
Reprezentanci wadowickiej Aquili na podium Mistrzostw Polski

Reprezentacji klubu Aquila Wadowice na podium mistrzostw Polski BMX Racing w Dzierżoniowie.

Na torze Park Arena w Dzierżoniowie rozegrano mistrzostwa Polski BMX Racing w jeździe indywidualnej na czas. Do walki stanęła blisko setka zawodniczek i zawodników, również zawodnicy z wadowickiego klubu Aquila.

W kategorii elita zwyciężył Wojciech Gnojek, a z grona juniorów młodszych złoty krążek zdobył Brajan Nowak. Srebrne medale padły łupem Beaty Lenik (juniorka) i Zofii Strzebońskiej (żak). Krążki w kolorze brązowym zdobyli: Maja Bednarz, Gabriel Nowotnik (juniorzy) i Remigiusz Bełch (młodzik).

Brązowe medale wywalczyli również Maksymilian Bełch (dzieci) i Mateusz Strzeboński (masters), lecz ich kategorie wiekowe nie klasyfikowano w ramach Mistrzostw Polski.

Zawody były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Olimpijskie nominacje wywalczyli: Inga Byrska, Martyna Harańczyk, Brajan Nowak, Szymon Kutek, Wojciech Jurczak, Jakub Zalejski. Spore szanse na awans do grona olimpijczyków mają Nikodem Gruszka i Patryk Socha.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.