Na stadion Skawy od września trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego. Prace idą bardzo szybko, wi
Nowa siedziba Skawy Wadowice rośnie w oczach

Na stadion Skawy od września trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego. Prace idą bardzo szybko, widać już spora konstrukcję. Kiedy wszystko ma być gotowe?

We wrześniu ubiegłego roku na teren stadionu MKS Skawa Wadowice wkroczyli budowlańcy: inwestor, czyli gmina Wadowice,  przekazał teren firmie Budowa+ Tomasza Szybiaka z Macyporęby, która wygrała przetarg na budowę od dawna zapowiadanego przez władze miasta nowego zaplecza klubowego. Nowy budynek powstaje po drugiej stronie boiska głównego, naprzeciwko obecnych trybun i będzie stanowił wspólne zaplecze zarówno dla klubu, jak i dla gminy Wadowice, służąc do obsługi boisk czy miejskich imprez sportowo-rekreacyjnych.

Prace idą szybko i sprawnie, widać już sporą konstrukcję:

Budynek ma mieć powierzchnię użytkową  blisko 700m2. Projekt podzielony został na trzy części. Na parterze znajdzie się hall główny, dwie główne szatnie – każda na 25 osób z WC i natryskami, pokój sędziów i pokój trenerów ze wspólnym WC i natryskami, cztery mniejsze szatnie z WC i natryskami, WC dla kibiców: damskie, męskie i dla osób z niepełnosprawnościami, kotłownia i magazyn na sprzęt a także schody na I piętro z platformą dla osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei na pierwszym piętrze będzie siłownia wyposażona m.in. w cztery bieżnie, dwie ławeczki, dwa atlasy, dwa atlasy compact, sala gimnastyczna z drabinkami, podłogą sportową i magazynem na sprzęt, sala konferencyjna na 20 osób, zaplecze socjalne m.in. z expressem do kawy, mikrofalą i lodówką, taras widokowy z miejscami dla widzów i stanowiskami dla komentatorów sportowych, biuro zarządu MKS Skawa Wadowice oraz biuro sportowe gminy Wadowice.

Oprócz tego na zewnątrz zaplanowano małą trybunę dla kibiców na około 100 osób (w tym 20 na tarasie), częściowo zadaszoną, modernizację bramy głównej stadionu, ławki dla rezerwowych, częściową wymianę ogrodzenia boiska, drogę dojazdową oraz chodniki dla pieszych. Wszystko ma być gotowe na wiosnę. Koszt inwestycji to 8 milionów złotych, z czego 2,5 miliona gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu. Inwestycję dla miasta wykonuje firma

Tak to ma wyglądać:

Spora część wadowiczan od lat zwraca uwagę, że na wadowickim stadionie przydałaby się oprócz kolejnych piłkarskich boisk, sensowna bieżnia dla biegaczy, bo to co jest teraz woła o pomstę do nieba, jakiś tor rolkowy dla jeżdżących na rolkach czy deskorolkach, nie mówiąc już o torze rowerowym z prawdziwego zdarzenia i innych obiektów, bo miejsca do zagospodarowania jest tu sporo, potrzebne są jedynie chęci i jakieś konsultacje wśród mieszkańców dotyczące potrzeb...

(Marcin Guzik)
(wizualizacje: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-7 #1 adam 2024-02-12 17:20
Arena obietnice się sprawdzają ! Kalinski szopa to jest !
+3 #2 Wyborca 2024-02-12 17:50
Cytuję adam:
Arena obietnice się sprawdzają ! Kalinski szopa to jest !

Arena to inwestycja powiązana z budową obwodnicy przy której znajdować się będzie, a która dopiero się rozpocznie więc nie chrzań.
+3 #3 adam 2024-02-12 18:59
Trzeba powiedzieć koniec pisiorom w Wadowicach .
-8 #4 Tom 2024-02-12 19:35
Cytuję adam:
Trzeba powiedzieć koniec pisiorom w Wadowicach .

Tylko po co tak dla głupiej zasady ?
Kaliński jako burmistrz zrobił dla tej gminy najwięcej. Widać że reprezentujesz patologię i tu przykład:

Ekipa Tuska niszczy Polskie inwestycje by nie szkodzić interesem Niemiec przykłady w wideo:
- Ubito u nas finansowanie komputera kwantowego tymczasem w Niemczech dofinansowano
- Podważa się sens taniej energii atomowej byśmy nie byli konkurencyjni dla Niemiec
- Ubija się celowo CPK by podatki z importu z Chin były płacone w Niemczech bo to tam odbywa się obecnie clenie
- Ubito inwestycje na Odrze tymczasem w Niemczech jadą pełną parą

To wideo musi zobaczyć każdy jak niszczona jest nasza gospodarka obecnie:
https://www.youtube.com/watch?v=dLeq3EF2q24

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.