Już na początku czerwca Małopolska kolejny rok z rzędu będzie gościć najszybszych polskich kierowc
Wadowice i Jaroszowice bazą tegorocznego Valvoline Rajdu Małopolski

Już na początku czerwca Małopolska kolejny rok z rzędu będzie gościć najszybszych polskich kierowców rajdowych, a to za sprawą czwartej edycji Valvoline Rajdu Małopolski! Główną, nową bazą będą Wadowice i Młyn Jacka w Jaroszowicach a na rajdowców będzie czekać 14 wymagających odcinków specjalnych.

Najlepsi kierowcy w Polsce ponownie zjawią się w Małopolsce, by rywalizować w trzeciej rundzie RSMP tego sezonu. W dniach 6–8 czerwca rozegrany zostanie Valvoline Rajd Małopolski 2024. Start, park serwisowy oraz baza rajdu ulokowane w tym roku zostaną w Wadowicach oraz pobliskich Jaroszowicach (Młyn Jacka Hotel & SPA), a zawody zakończy Ceremonia Mety wraz z koncertami w znanym już zawodnikom Makowie Podhalańskim.

Zależało nam, żeby w Wadowicach powstała baza samochodowego Valvoline Rajdu Małopolski. Nasza współpraca rozpoczęła się w minionym roku, kiedy to na wadowickim rynku wspólnie organizowaliśmy konferencję prasową otwierającą rajd. Już wtedy przekonywaliśmy organizatorów, żeby utworzyli nową bazę u nas. Bardzo się cieszę, że dali się przekonać. Po pierwsze dlatego, że jest to fantastyczna sportowa impreza, a zawody te z roku na rok się rozrastają. Trzymam kciuki, żeby ten rajd wkrótce dołączył do mistrzostw Europy, a z tego co wiem, są na to duże szanse. Po drugie organizacja takiego wydarzenia ściąga do nas na kilka dni zawodników i ich ekipy, a nawet rodziny. Ale co ważniejsze, to u nas będzie stacjonowała ekipa, która cały rajd organizuje. Łącznie to kilka tysięcy osób. Według danych organizatora ubiegłoroczny rajd wygenerował ponad 2,2 miliona złotych w gotówce dla lokalnej gospodarki. Jest więc to wydarzenie, które po prostu warto mieć u siebie – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Niespełna dwa kilometry od parku serwisowego znajduje się Młyn Jacka Hotel & SPA, w którym powstanie baza rajdu, czyli m.in. biuro rajdu czy biuro prasowe. Dodatkową atrakcją będzie badanie kontrolne samochodów rajdowych, które zorganizowane zostanie na terenie prestiżowego kompleksu. Bogate zaplecze konferencyjne i infrastruktura hotelu pomoże sprostać wymagającej organizacji rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Młyn Jacka Hotel & SPA dołączył do partnerów głównych Valvoline Rajdu Małopolski.

W tym roku Młyn Jacka Hotel&SPA staje się bazą święta sportów motoryzacji, czyli Valvoline Rajdu Małopolski. Cieszymy się, że będziemy ważną częścią tego wydarzenia i że możemy dołożyć się naszą pracą do wspólnego sukcesu. Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji do prestiżowej restauracji „Spichlerz Smaków”, umiejscowionej w naszym hotelu, a także do skorzystania z bogatej oferty 8 gabinetowego SPA. Na naszych gości czekał będzie także hotelowy drink-bar oraz kręgielnia, natomiast w sobotę wieczorem zapraszamy na imprezę taneczną z DJem. Do zobaczenia na wyjątkowym Valvoline Rajdzie Małopolski – mówi Kamil Tomaszek, dyrektor Generalny Hotelu.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Fundacja Sporty Motorowe, a promotorem firma GB pro. Rajd rozegrany zostanie w dniach 6 – 8 czerwca 2024 roku jako trzecia runda sezonu RSMP oraz trzecia runda Historycznych RSMP. Więcej na www.rajdmalopolski.pl.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-14 #1 pol 2024-02-08 21:49
mam nadzieje że te samochody rajdowe będą elektryczne
Cytować
+4 #2 pierdziawka 2024-02-09 15:32
Cytuję pol:
mam nadzieje że te samochody rajdowe będą elektryczne

Dziadzia szykuj sie na koncert symfoniczny od 7 rano ;)
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.