Dobra wiadomość dla mieszkańców. Betonowe boisko na osiedlu Wadowity w Wadowicach, które lata świet
Zrujnowane boisko na Wadowity odzyska blask. Jest przetarg

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Betonowe boisko na osiedlu Wadowity w Wadowicach, które lata świetności ma dawno za sobą, w końcu odzyska blask. Gmina Wadowice otrzymała pozwolenia budowlane i ogłosiła przetarg na remont.

Boisko na osiedlu Wadowity w Wadowicach pamięta jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku i nie da się ukryć, ze czas świetności ma dawno za sobą i od dawna raczej odstrasza zamiast zachęca do uprawiania sportu. To wkrótce się zmieni.

Gmina Wadowice, po długiej biurokratycznej przeprawie w końcu otrzymała pozwolenie budowlane i w poniedziałek (5.02) ogłosiła przetarg na remont placu.

Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, zostanie tutaj wybudowany nowy  obiekt ze sztucznej nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 22 x 38 metrów. Utworzone na nim zostaną dwa dwa boiska do koszykówki, jedno do siatkówki i jedno do piłki nożnej.

Wokół wybudowane zostaną piłkochwyty i ogrodzenie a takżę postawione zostaną ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Całość zostanie objęta monitoringiem i oświetlona, dzięki czemu będzie można korzystać z obiektu także po zmroku (do godziny 22:00).

Miasto czeka na oferty do 22 lutego, jeśli wszystko dobrze pójdzie, remont rozpocznie się już na wiosnę.
 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+12 #1 Tuareg 2024-02-06 18:46
Dobry pomysł.
Cytować
+6 #2 Kris 2024-02-07 09:11
Oczywiście zostanie tam założony system miejskiego monitoringu?

Trzeba pamiętać, że infrastruktura w mieście nie psuje się od używania, ale od aktów totalnego debilizmu i zezwierzęcenia niektórych jednostek, które jak czegoś nie zdewastują, to nie mogą żyć.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.