Na wadowickim pumptracku odbędzie się "pumptrackowa sobota". Wszystko to w ramach szkółki z instrukto
Pumptrackowa sobota. Dzieci i młodzież mogą czuć się zaproszeni

Na wadowickim pumptracku odbędzie się "pumptrackowa sobota". Wszystko to w ramach szkółki z instruktorem dla dzieci i młodzieży.

W listopadzie ubiegłego postanowiono o uruchomieniu szkółki na pumptracku w Wadowicach  organizowanej przez gminę Wadowice oraz Klub Sportowy Aquila Wadowic. Zajęcia z instruktorem dla dzieci i młodzieży mają odbywać się tutaj cyklicznie. Pierwsze miały odbyć się 18 listopada, jednak na przeszkodzie stanęła aura.

W sobotę (3.02) zaplanowano kolejne. O godzinie 11:00 dla dzieci do lat 12, o godzinie 12:00 dla młodzieży w wieku 13-15 lat.

Nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjechać o określonej porze. Kask jest obowiązkowy!

W razie niepogody, a o kapryśną aurę w ostatnim czasie nietrudno, zajęcia zostaną odwołane.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 798 754 226.

Przypomnijmy, że pumptrack został otwarty 13 października   przy  ścieżce rowerowej i stadionie Skawy. To specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem (rowerem, ale może też to być np. hulajnoga) i wszechstronny trening. Obiekt ma w sumie dwie pętle: dla początkujących i dla bardziej zaawansowanych. Teren jest ogrodzony a także wyposażony w oświetlenie, ławki i kosze na śmieci. Inwestycja kosztowała blisko 900 tysięcy złotych z czego 240 tysięcy gmina Wadowice pozyskała z projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa.

Tak wyglądało otwarcie pumptracku:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.