Nie żyje Jan Serwin, trener i piłkarz m.in. LKS Iskra Klecza, MKS Skawa Wadowice, Zaskawianka Wadowice
Środowisko piłkarskie w żałobie. Nie żyje Jan Serwin

Nie żyje Jan Serwin, trener i piłkarz m.in. LKS Iskra Klecza, MKS Skawa Wadowice, Zaskawianka Wadowice czy LKS Stanisławianka. Miał 83 lata.

Bardzo smutna wiadomość dla środowiska piłkarskiego. W niedzielę (26.11) zmarł Jan Serwin, legenda lokalnej piłki, piłkarz, działacz i trener. Miał 83 lata.

Jan Serwin urodził się w 1940 roku.  Debiutancki mecz w pierwszej drużynie Iskry Klecza rozegrał już w wieku 13 lat. Następnie grał w Hejnale Kęty, później przez dwa lata występował w wadowickiej Skawie, z której wrócił ponownie do Kleczy, gdzie już jako 22-letni chłopak został grającym trenerem.

Po drodze swojej kariery grał jeszcze w Stanisławiance, a przygodę z seniorską piłką zakończył w Zaskawiance, gdzie jako grający trener występował do 1998 roku, czyli do 58 roku życia!

Po zakończeniu kariery przez kolejne kilkanaście lat  grał z kolegami przed własnym domem - nie tylko w piłkę, ale również w tenisa ziemnego. W 2013 roku ponownie przywdział koszulkę Zaskawianki, tym razem w Lidze Oldbojów, w której w wieku 73 lat zdobył... dwie bramki!

W w maju 2014, w wieku 74 lat Jan Serwin doczekał… się debiutu w Reprezentacji Polski! Legendarny piłkarz dostał powołanie do kadry Polski Oldbojów w Futsalu i zagrał z orzełkiem na piersi w meczu przeciwko nomen omen Zaskawiance, który zorganizowano w Wadowicach w 94 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Panie Janku, dziękujemy za wszystko – żegnają zmarłego piłkarze z Klubu Sportowego Zaskawianka Wadowice.

Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Kleczy Dolnej we wtorek (28.11). O godzinie 11:30 modlitwa różańcowa, o 12:00 msza święta żałobna, po której ciało zostanie odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+17 #1 Endriu 2023-11-27 12:05
Znałem osobiście.Wspan iały człowiek,sporto wiec,pełen empatii.Niech spoczywa w spokoju.
Cytować
+9 #2 PiotrS 2023-11-27 15:38
Zawsze będę pamiętał powiedzenia Pana Jana: "Nie musimy grać jak Nadal, ważne żebyśmy grali nadal" :). Wspaniały człowiek, pełen energii i zawsze gotowy udzielić pomocy i rady. Niech spoczywa w pokoju.
Cytować
+3 #3 Andrzej 2023-11-28 09:35
Bardzo miły, otwarty i przyjazny człowiek. Wielki fan sportu a przede wszystkim piłki. Miałem tą przyjemność pograć na boisku koło domu u Pana Janka. Graliśmy nawet w zimie jak było minus 20 st. C!!! To były wspaniałe i niezapomniane chwile!!! Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!
Cytować
+1 #4 Andrzej 2023-11-28 09:35
Bardzo miły, otwarty i przyjazny człowiek. Wielki fan sportu a przede wszystkim piłki. Miałem tą przyjemność pograć na boisku koło domu u Pana Janka. Graliśmy nawet w zimie jak było minus 20 st. C!!! To były wspaniałe i niezapomniane chwile!!! Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!
Cytować
+1 #5 obserwator 2023-11-28 18:14
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie a może niech pobiega w Twojej drużynie
......54gcm
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.