Na stadion Skawy od kilku tygodni trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego.
Na stadionie Skawy trwa budowa zaplecza klubu

Na stadion Skawy od kilku tygodni trwa budowa nowego  nowego budynku klubowego.

We wrześniu a teren stadionu MKS Skawa Wadowice wkroczyli budowlańcy: inwestor, czyli gmina Wadowice,  przekazał teren firmie Budowa+ która wygrała przetarg na budowę od dawna zapowiadanego przez władze miasta nowego zaplecza klubowego. Nowy budynek powstaje po drugiej stronie boiska głównego, naprzeciwko obecnych trybun i będzie stanowił wspólne zaplecze zarówno dla klubu, jak i dla gminy Wadowice, służąc do obsługi boisk czy miejskich imprez sportowo-rekreacyjnych.

 

Budynek ma mieć powierzchnię użytkową  blisko 700m2. Projekt podzielony został na trzy części. Na parterze znajdzie się hall główny, dwie główne szatnie – każda na 25 osób z WC i natryskami, pokój sędziów i pokój trenerów ze wspólnym WC i natryskami, cztery mniejsze szatnie z WC i natryskami, WC dla kibiców: damskie, męskie i dla osób z niepełnosprawnościami, kotłownia i magazyn na sprzęt a także schody na I piętro z platformą dla osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei na pierwszym piętrze będzie siłownia wyposażona m.in. w cztery bieżnie, dwie ławeczki, dwa atlasy, dwa atlasy compact, sala gimnastyczna z drabinkami, podłogą sportową i magazynem na sprzęt, sala konferencyjna na 20 osób, zaplecze socjalne m.in. z expressem do kawy, mikrofalą i lodówką, taras widokowy z miejscami dla widzów i stanowiskami dla komentatorów sportowych, biuro zarządu MKS Skawa Wadowice oraz biuro sportowe gminy Wadowice.

Oprócz tego na zewnątrz zaplanowano małą trybunę dla kibiców na około 100 osób (w tym 20 na tarasie), częściowo zadaszoną, modernizację bramy głównej stadionu, ławki dla rezerwowych, częściową wymianę ogrodzenia boiska, drogę dojazdową oraz chodniki dla pieszych.

Tak to ma wyglądać:

Spora część wadowiczan od lat zwraca uwagę, że na wadowickim stadionie przydałaby się oprócz kolejnych piłkarskich boisk, sensowna bieżnia dla biegaczy, bo to co jest teraz woła o pomstę do nieba, jakiś tor rolkowy dla jeżdżących na rolkach czy deskorolkach, nie mówiąc już o torze rowerowym z prawdziwego zdarzenia i innych obiektów, bo miejsca do zagospodarowania jest tu sporo, potrzebne są jedynie chęci i jakieś konsultacje wśród mieszkańców dotyczące potrzeb...

(Marcin Guzik)
(wizualizacje: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 M. 2023-11-18 19:17
Dziękuję, że ktoś pomyślał o osobach z niepełnosprawno ściami.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.