W  środę (20.09)  miłośnicy Darta, z Wadowic i okolic będą mieli okazję cieszyć się rozpoczyna
Startuje Wadowicka Ekstraliga Steel Darta!

W  środę (20.09)  miłośnicy Darta, z Wadowic i okolic będą mieli okazję cieszyć się rozpoczynającą się pierwszą ligą darta w naszym mieście.

Dart , znany również jako rzutki, to gra która zyskuje coraz większą popularność w kraju,  Wadowice nie są wyjątkiem. To sport który łączy ludzi, niezależnie od wieku i umiejętności, w miłej atmosferze i przyjaznej rywalizacji, najlepiej w barowym klimacie.

Od blisko roku Galicjanka Skarpa jest miejscem gdzie pasjonaci darta spotykają się aby grać, doskonalić umiejętności i dobrze się bawić. Ten lokal wraz z zaprzyjaźnioną grupą Steel Dart Wadowice, organizuje turnieje w rzutki które cieszą się dużą popularnością. Zarówno towarzyskie jak i pucharowe.

 

Rozpoczynaliśmy od gry w soft darta czyli grę na elektronicznych tarczach – ale szybko przeszliśmy na steel dart czyli odmianę tego sportu gdzie gra się ostrymi lotkami i rzuca do tarcz sizalowych… to zaczęło przyciągać coraz większą liczbę osób zainteresowanych. Na swoich turniejach mieliśmy już zawodników z Jordanowa, Makowa Podhalańskiego, okolic Katowic Andrychowa i Oświęcimia, pasjonaci darta często jeżdżą po Polsce aby rozgrywać różne turnieje – mówią nam organizatorzy.

Jednym z najważniejszych elementów Wadowickiej Ekstraligi Steel Darta jest jej lokalny charakter. Jak zdradzili nam organizatorzy w rozgrywkach biorą udział zawodnicy z Wadowic i okolic którzy w odpowiednim czasie zgłosili się do rozgrywek. Wadowicka Ekstraliga będzie składać się z 9 rund rozgrywanych co dwa tygodnie, podczas których zawodnicy rywalizować będą o miano Mistrza. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla najlepszych graczy.

Rozpoczęcie Wadowickiej Ekstraligi Steel Darta to emocje na które fani tego sportu w naszym mieście czekali. Portal WadowiceOnline.pl objęły patronat medialny nad rozgrywkami.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Stanowisko 2023-09-20 12:33
Będzie grane! Widać jak się chce to można robić coś pozytywnego w mieście, trzymam kciuki.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.