Kilkanaście dni trwał remont wadowickiego Orlika. Wymiana murawy kosztowała ponad 600 tysięcy złotyc
Wadowicki Orlik po remoncie jak nowy

Kilkanaście dni trwał remont wadowickiego Orlika. Wymiana murawy kosztowała ponad 600 tysięcy złotych z czego gmina Wadowice pozyskała pona 200 tysięcy z Ministerstwa Sportu.

Na początku września rozpoczął się remont Orlika na stadionie MKS Skawa Wadowice. W miejsce starej kilkunastoletniej murawy położona została nowa, która zamiast granulatu, została zasypana piaskiem kwarcowym. Wymienione zostały także bramki. Boisko jest już praktycznie gotowe. Już za kilka dni odbędą  się na odnowionym obiekcie pierwsze rozgrywki.


Nie da się ukryć, że wadowicki Orlik  najlepsze lata miał już za sobą. Nic dziwnego, bo boiska są mocno eksploatowane i bardzo popularne a mają sporo ponad dekadę. Wadowicki Orlik powstał w ramach Orlik 2012, programu rządowo-samorządowego, którego celem było wybudowanie w każdej gminie do 2012 roku boiska.  W ciągu pięciu lat (2008-2012) w całym kraju powstało ich około 2600.

W lutym tego roku Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło program modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko – Orlik 2012", z którego  205 200 złotych otrzymała gmina Wadowice na remont swojego Orlika. Do przetargu na to zadanie zgłosiły się cztery firmy, proponując kwoty od 608 to 819 tysięcy złotych

Koszt remontu wyniósł ponad 600 tysięcy złotych, z czego ponad 200 tysięcy gmina Wadowice pozyskała z Ministerstwa Sportu.

(MG)
(zdjecia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.