Ponad 50 zawodników z Wadowic i okolic wzięło udział w zawodach darterskich o Pierwszy Turniej o Puch
Za nami największe darterskie wydarzenie w Wadowicach

Ponad 50 zawodników z Wadowic i okolic wzięło udział w zawodach darterskich o Pierwszy Turniej o Puchar Burmistrza Wadowic.

W miniony piątek (15.09) w restauracji Całkiem Nova w Wadowicach odbył się darterski Pierwszy Turniej o Puchar Burmistrza Wadowic. Przybyło ponad 50 zawodników z Wadowic i okolic.  Największą gwiazdą wydarzenia był uczestnik i rekordzista mistrzostw świata, zawodnik federacji PDC – zajmujący 84 miejsce w światowym rankingu – Krzysztof Kciuk.

Turniej rozgrywany był na 8 tarczach. Zawodnicy podzieleni zostali na 8 grup. Z każdej grupy wychodziło 4 najlepszych graczy.

Poniżej klasyfikacja turnieju:

1 miejsce – Krzysztof Kciuk (Kraków)
2 miejsce – Oskar Kurysia (Żywiec)
3 miejsce – Zbigniew Ekiert (Andrychów)
4 miejsce – Łukasz Stybak (Wadowice)
5 miejsce – Piotr Romanowski (Wadowice)
5 miejsce – Bartłomiej Mroszczak (Nowy Targ)
5 miejsce – Katarzyna Nowaczek (Kraków)
5 miejsce – Paweł Ramenda ( Andrychów)

Pierwszy Turniej o Puchar Burmistrza Wadowic, to kolejne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Dart Wadowice. Organizatorzy wspominali, że Dart w Wadowicach cieszy coraz większą popularnością.

To był jak dotąd największy organizowany przez nas turniej. Systematycznie idziemy do przodu. Zaczynaliśmy od 2 tarcz i rozgrywek na 16 osób. Obecnie mamy do dyspozycji 9 stanowisk i jesteśmy w stanie zorganizować turniej na ponad 50 osób. W ciągu 48h od uruchomienia zapisów mieliśmy już prawie komplet uczestników, więc chętnych do gry nie brakuje. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju. Dziękujemy również Burmistrzowi Wadowic, Panu Bartoszowi Kalińskiemu za ufundowanie nagród. Gratulujemy Krzysztofowi Kciukowi zwycięstwa i cieszymy się bardzo, że odwiedził nas tak znakomity zawodni – mówią członkowie Stowarzyszenia Dart Wadowice.

Kolejnym darterskim wydarzeniem, organizowanym przez Stowarzyszenie będzie dwudniowy Puchar Mikołajkowy w grudniu. Natomiast w międzyczasie Dart Wadowice, rusza z Wadowicką Ligą Darta – rozgrywki ligowe odbywać się będą w każdy czwartek, w restauracji Całkiem Nova Wadowicach. Każdy może dołączyć do ligi.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.dartwadowice.pl i w mediach społecznościowych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Jan 2023-09-19 17:31
Jak zawsze, informacja po fakcie.
Cytować
+3 #2 Tomek 2023-09-19 18:37
Panie Janie informacja w internecie była od ponad miesiąca że takowe zawody się odbędą
Cytować
+7 #3 Jan 2023-09-19 18:44
Cytuję Tomek:
Panie Janie informacja w internecie była od ponad miesiąca że takowe zawody się odbędą

Panie Tomaszu, bardziej chodziło mi o to, że artykuł jest po imprezie a niestety zabrakło informacji przed, coś jak o rajdzie rowerowym na stadionie czy w Ponikwi. A szkoda, bo to całkiem fajny sport a atmosfera na widowni jest jedyną w swoim rodzaju.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.