Po raz kolejny odbył się Ponikiew Time Trial, 6,5 kilometrowy wyścig kolarski do Ponikwi. Jak zwykle b
Ponikiew Time Trial 2023 za nami. Kto okazał się najszybszy?

Po raz kolejny odbył się Ponikiew Time Trial, 6,5 kilometrowy wyścig kolarski do Ponikwi. Jak zwykle było  sporo sportowych i pozytywnych emocji. W tym roku przygotowano też  dodatkowy rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II.

W sobotę (16.09) odbyła się kolejna edycja popularnego wyścigu Ponikiew Time Trial organizowanego przez Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice. Wyścig, chociaż nadal kameralny, cieszy się wielkim powodzeniem wśród lokalnych miłośników dwóch, głównie szosowych, kółek. Symbolicznie zamyka rowerowy sezon, bo ze względu na aurę i wczesne zapadanie zmroku, większość kolarzy przesiada się na domowe trenażery.

"Czasówka" przyciągnęła  60 uczestników, w większości "rowerowych koni" z czołówki lokalnych (ale i nie tylko) segmentów na Stravie.  Mimo, że trasa (6,5 kilometra) ze startem od restauracji "Czartak" wydaję się z pozoru łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, bo ostatni kilometr to finałowa wspinaczka na "Stravovym" segmencie Mur de Ponikiew. Trasa ma 274 metry przewyższenia i średnie nachylenie 3%. Pogoda dopisała, zawodnicy startowali w minutowych odstępach czasowych. Padł nowy rekord!

Najszybszy w tym roku  z mężczyzn okazał się Mateusz Skarżyński, który "wykręcił" czas 11 minut 25 sekund. Drugie miejsce zajął Wojciech Niewidok z czasem 11 minut 39 sekund, zaś trzecie Rafał Wrożyna z czasem 11 minut 44 sekundy.

 

W rywalizacji kobiet  najszybsza była Joanna Kalman z czasem 12 minut 45 sekund,, drugie miejsce zajęła Sylwia Szafraniec z czasem 13 minut 55 sekund, zaś trzecie - Ewa Brzozowska-Wicherek, która na metę przyjechała po 14 minutach 44 sekundach.

 

W klasyfikacji 50+ pierwsze miejsce zajął Piotr Szafraniec z czasem 12 minut 59 sekund, drugie miejsce Jarosław Stokłosa z czasem 13 minut 8 sekund, zaś trzecie - Bogusław Klaczak, który na metę przyjechał po 14 minutach 44 sekundach.

W ramach opłaty startowej organizator zapewnił numer startowy, pamiątkowy medal, puchary dla pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii oraz cenne nagrody niespodzianki rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów  Na całej trasie na kolarzy czekał mocny i sympatyczny doping mieszkańców. Całość wzorowo zabezpieczali druhowie z OSP Ponikiew.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 Kris 2023-09-17 12:59
brawo dla organizatorów
+7 #2 Fan 2023-09-17 17:57
Więcej takich imprez-wielkie brawa!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.