Już po raz kolejny Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometr
Na zakończenie sezonu dwa rowerowe wyścigi: do Ponikwi i na Groń Jana Pawła II

Już po raz kolejny Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice  zaprasza wszystkich chętnych na 6,5 kilometrowy wyścig do Ponikwi a także rajd rowerowy na Groń Jana Pawła II.

W sobotę (16.09) Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice zaprasza po raz kolejny wszystkich na "czasówkę" do Ponikwi. Mimo, że trasa (6,5 kilometra) ze startem od restauracji "Czartak" wydaję się z pozoru łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, bo ostatni kilometr to finałowa wspinaczka na "Stravovym" segmencie Mur de Ponikiew. Trasa ma 274 metry przewyższenia i średnie nachylenie 3%.

Celem imprezy jest popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej i wszystkie dotychczasowe  edycje cieszyły się zarówno sporym zainteresowaniem zawodników jak i kibicujących.  Zawody przeznaczone są dla amatorów turystyki rowerowej o dobrym przygotowaniu kondycyjnym. Warunkiem dopuszczenia do startu to ukończone 18 lat, złożenie organizatorom pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem, wyrażenie zgody na wszystkie zawarte w nim punkty oraz uregulowanie opłaty startowej w wysokości 30 złotych (50 w dniu zawodów). W ramach opłaty startowej organizator zapewnia numer startowy, pamiątkowy medal, puchary dla pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii, nagrody niespodzianki rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów a także posiłek regeneracyjny.

Zapisy do wyścigu TUTAJ.

Również w sobotę (16.09) Klub Kolarski Aquila Peleton Wadowice oraz  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Św. Jana Pawła II organizują rajd składający się z czterech etapów:

I. Rajd Turystyczny na trasieVvelo Skawa
II. Trasa Zbywaczówka-Ponikiew-Zbywaczówka z pomiarem czasu na dystansie 4km.
III. Konkurencja sportowa, rowery MTB i Elektryki. Start Zbywaczówka-pod Groń Jana Pawła II-Sanktuarium Św. Jana Pawła II na Groniu (pomiar czasu Ponikiew-Groń)
IV. Ponikiew TimeTrial- 6,5km Jazda na czas. Konkurencja sportowa.

Wpisowe do imprez rekreacyjno-sportowych (etap I, II, III) – 10 złotych płatne w biurze
Jazda na czas (etap IV) – 30 złotych płatne na konto

Wszyscy zgłoszeni w terminie otrzymają pamiątkowe medale oraz dyplomy. Pomiędzy uczestników rozdysponowane będą liczne nagrody.

Program godzinowy:
8:00 – 9:00 weryfikacja zgłoszeń i wydawanie nr startowych (Dom Kultury Zbywaczówka)
9:30 – Start do etapu I i II
10:30 Start do etapu Mtb i Elektryk
14:30 Start do jazdy indywidualnej na czas

Impreza odbędzie się przy współpracy: Urzędu Miasta w Wadowicach oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice Zbywaczówka

Zgłoszenia na ten  rajd TUTAJ

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Marek 2023-09-13 14:55
Będzie Fifi?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.