Sezon szachowy trwa cały rok, ale to właśnie wrzesień jest kluczowy dla tej dyscypliny w Wadowicach.
We wrześniu duże turnieje wadowickiego klubu szachowego

Sezon szachowy trwa cały rok, ale to właśnie wrzesień jest kluczowy dla tej dyscypliny w Wadowicach.

Sezon szachowy trwa cały rok, ale we wrześniu jest intensywny, bo Klub Wieża Wadowice organizuje znane, lubiane i cieszące się popularnością wśród zawodników tej pięknej dyscypliny Puchar Starosty i Puchar Burmistrza.

Przez cały rok w naszym klubie rozgrywamy turnieje w których większość zawodników należy do naszego klubu, natomiast na wrześniowe turnieje o Puchar Starosty i Puchar Burmistrza przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, a nawet obcokrajowcy – mówi Adam Madej, prezes klubu Wieża Wadowice

Każdy może zapisać się do tych turniejów, więc uczestniczą w nich też liczni gracze z okolic naszego miasta dla których jest to czasem pierwsza okazja wzięcia udziału w dużym turnieju szachowym z udziałem arcymistrzów i innych utytułowanych szachistów. Dzięki temu umiejętności szachowe uczestników są bardzo zróżnicowane i każdy znajduje kogoś z kim wygra i z kim przegra. Również nagrody są przewidziane nie tylko dla najlepszych, ale również w kategoriach obejmujących graczy początkujących.

Turnieje odbędą się w weekend 23 i 24 września w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy osiedlu Kopernika 10 i są dofinansowywane przez władze lokalne Wadowic - Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Wadowicach. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie tych turniejów: https://weekend.wiezawadowice.pl

Również w tym miesiącu i to już w  środę (13.09) odbędzie się największy turniej internetowy organizowany przez ten wadowicki klub.

Głównym celem tego turnieju jest wyłonienie czwórki osób, które będą reprezentować nasz klub internetowy w ogólnoświatowych rozgrywkach #ChessConnectsUs organizowanych przez najlepszą szachistkę w historii Judit Polgar. Gdyby nie internet to zorganizowanie takich rozgrywek dla zawodników z całego świata, którzy nie są profesjonalistami, byłoby praktycznie niemożliwe – wyjaśnia Piotr Janas odpowiedzialny za działalność wadowickiego klubu w internecie.

Turniej odbędzie się  o godzinie 18:30 w klubie internetowym Wieży na platformie chess.com: https://www.chess.com/join/wieza-wadowice

Szefostwo klubu zaprasza do udziału wszystkie osoby, które grają czasem w szachy przez internet: dołączenie do klubu na chess.com oraz udział w turnieju jest bezpłatne, a można wygrać ciekawe nagrody.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.