Policja ustala okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło na boisku piłkarskim w Jawiszowicach. Piłkar
Pseudokibic zaatakował piłkarza

Policja ustala okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło na boisku piłkarskim w Jawiszowicach. Piłkarz Orła Ryczów został zaatakowany przez pseudokibica, doznają urazów głowy i twarzy. Trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę (9.09) po południu na boisku piłkarskim w Jawiszowicach podczas meczu IV liga małopolski. Gospodarze grali tam z Orłem Ryczów. W 64 minucie meczu 36–letni zawodnik z Ryczowa został ukarany czerwoną kartkę.

W chwili, gdy piłkarz schodził z boiska, podbiegł do niego jeden z kibiców i uderzył go ręką w twarz, po czym uciekł. Poszkodowany piłkarz pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala. Podczas badań lekarze stwierdzili u niego stłuczenie głowy. Został wypisany do domu – poinformowała  Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mecz został przerwany przy wyniku 1:0 dla Ryczowa. O dalszych losach spotkania zadecyduje Wydział Dyscypliny MZPN. Walkower i zamknięcie stadionu to zapewne jedna z łagodniejszych kar jakie mogą spotkać klub z Jawiszowic.

Policjanci ustalili, że związek ze sprawą ma 50–letni mieszkaniec Jawiszowic. W niedzielę (9.09) przed godziną 10:00 mężczyzna sam zgłosił się do komisariatu policji w Brzeszczach, gdzie został przesłuchany.

Obecnie mundurowi ustalają pozostałe okoliczności tego zdarzenia

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.