W niedzielę (20.08) w Wodzisławiu rozgrywano 29 Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach letnic
Zawodnicy Aquili z kolejnymi medalami

W niedzielę (20.08) w Wodzisławiu rozgrywano 29 Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach letnich. Wśród blisko 6 tysięcy uczestników walczących na różnych arenach nie zabrakło przedstawicieli wadowickiej Aquili. Poszło im całkiem nieźle!

W klasyfikacji drużynowej BMX juniorzy młodsi Aquili wywalczyli brązowe medale. W klasyfikacji wojewódzkiej – Aquila była trzonem tego zespołu – drużyna zdobyła również brązowe medale. Natomiast indywidualnie Anna Strzebońska wywalczyła 2 miejsce, Brajan Nowak był czwarty, a Wojciech Jurczak dziewiąty.

Tego samego dnia przeprowadzono indywidualne Mistrzostwa Polski w jeździe na czas. Na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Lis, a srebrny medal zdobył Wojciech Gnojek.

Juniorka Maja Bednarz wywalczyła brązowy medal, a Bartłomiej Bednarz - najmłodszy uczestnik MPP – był siódmy.