3 czerwca, w ramach obchodów Światowego Dnia Roweru, organizowanego pod patronatem ONZ, Klub Sportowy A
Klub Sportowy Aquila Wadowice – kierunek Francja!

3 czerwca, w ramach obchodów Światowego Dnia Roweru, organizowanego pod patronatem ONZ, Klub Sportowy AQUILA będzie reprezentować Polskę w pięknym mieście Lyon we Francji. To ogromne wyróżnienie dla klubu oraz potwierdzenie wysokiej jakości sportowej, jaką prezentują polscy rowerzyści.

Zaproszenie do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu otrzymał prezes klubu Andrzej Kramarczyk, który wraz z dwoma wytypowanymi przez siebie zawodnikami z Małopolski będzie reprezentował barwy klubu oraz naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Klub Sportowy Aquila, z siedzibą w Wadowicach, od lat z powodzeniem promuje kulturę rowerową oraz rozwija pasję do tego wspaniałego sportu. Wysokie osiągnięcia zawodników klubu na różnych arenach sportowych przyciągają uwagę międzynarodowych organizatorów, czego potwierdzeniem jest zaproszenie do udziału w Światowym Dniu Roweru.

Wyjazd do Lyonu stanowi nie tylko wyjątkową okazję do prezentacji umiejętności polskich rowerzystów, ale również okazję do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych międzynarodowych sportowych znajomości. To także doskonała okazja do promocji polskiego krajobrazu, kultury i gościnności, które są nieodłącznym elementem tożsamości naszego klubu.

W trakcie tego wydarzenia będziemy promować Małopolskę, małopolskie ścieżki rowerowe a przede wszystkim letnie igrzyska Europejsie w Krakowie które odbędą się w tym roku.Światowy Dzień Roweru to nie tylko okazja do upamiętnienia tego wspaniałego środka transportu, ale również do promowania zdrowego stylu życia, ochrony środowiska i propagowania bezpieczeństwa na drogach. Klub Sportowy Aquila z niecierpliwością czeka na wyjazd do Lyonu, by wziąć udział w tym globalnym święcie roweru i uczcić tę piękną formę rekreacji i sportu. Dla Klubu Sportowego Aauila udział w Światowym Dniu Roweru jest nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, ale także do aktywnego zaangażowania się w globalne działania na rzecz propagowania korzyści związanych z jazdą na rowerze –mówi nam Andrzej Kramarczyk.

Ciekawostką jest również to, że region Lyon ma partnerstwo z regionem Małopolską. Podczas Światowego Dnia Roweru w Lyonie odbędą się różnorodne wydarzenia, takie jak zawody rowerowe, pokazy kaskaderskie, wystawy i panele dyskusyjne dotyczące rozwoju infrastruktury rowerowej oraz promowania bezpiecznej jazdy. Klub Sportowy Aquila nie tylko będzie uczestniczył w tych wydarzeniach, ale również aktywnie angażować się w dyskusje na temat rozwoju rowerowej infrastruktury w Polsce.

To nie jedyny wyjazd klubu Aauila Wadowice do Francji. 20 sierpnia sekcja KS Aquila Peleton Wadowice weźmie udział w legendarnych zawodach Paryż-Brest-Paryż, najstarszym wyścigu kolarskim, który jest celem wszystkich ultrakolarzy. To ogromne wyzwanie dla klubu oraz kolejna okazja do pokazania się na międzynarodowej arenie. Zawodnicy Aquila Peleton przygotowują się intensywnie, aby zmierzyć się z trudnościami trasy i zdobyć nowe doświadczenia. To niezwykłe wydarzenie przyciąga uwagę kolarskich entuzjastów z całego świata i stanowi doskonałą okazję do promowania sportu oraz polskiej pasji rowerowej. Klub Sportowy Aquila Wadowice z dumą reprezentuje Polskę w tym prestiżowym wyścigu i kontynuuje tradycję doskonałości rowerowej na międzynarodowym poziomie.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.