Zakończyły się prace budowlane asfaltowego toru pumptrack oraz trasy skillspark wraz z infrastrukturą
Nowa rowerowa atrakcja pod Spytkowicami

Zakończyły się prace budowlane asfaltowego toru pumptrack oraz trasy skillspark wraz z infrastrukturą przy obiekcie Orlik w Palczowicach (gmina Zator). To także dobra wiadomość dla mieszkańców położonych w pobliżu Spytkowic.

W Wadowicach coś opornie idzie budowa zapowiadanego przez władzę pumptrucka przy stadionie Skawy, za to w pobliskim Zatorze zakończyły się prace związane z budową takiego obiektu. Stąd jest to też atrakcja dla mieszkańców położonych w pobliżu  Spytkowic a i inni mieszkańcy naszego powiatu mają niedaleko. W ramach inwestycji wybudowano dla rowerzystów tor rowerowy typu pumptrack – Easy Pump oraz trasę skillspark stanowiącą miejsce szkolenia jazdy na rowerze. Ponadto utwardzono plac wokół toru rowerowego gdzie pojawiły się ławki i dodatkowe elementy małej architektury. Otwarcie nowego sportowego obiektu zaplanowano pod koniec marca. Jak zapowiada zatorski magistrat, w tym roku na pumptaku planowane są także ciekawe wydarzenia sportowe.

Powierzchnia toru (po obrysie skarp) to 835 m2, powierzchnia asfaltowa w rzucie 545 m2, długość toru w rzucie  248 metrów, szerokość warstwy jezdnej toru min. 170 centymetrów. Wysokość zakrętów profilowanych toru pumptrack (mierzona od powierzchni asfaltowej w najniższym punkcie bandy do powierzchni asfaltowej na koronie bandy) – min. 85 centymetrów. ilość zakrętów profilowanych 3, ilość przeszkód typu „bowl” również 3 sztuki zaś  promień zakrętów  min. 360 centymetrów

 

Trasa skillspark to trasa dla początkujących, służąca ćwiczeniu balansu i techniki jazdy przy niewielkich prędkościach. Umożliwia bez większego ryzyka testowanie nowych przeszkód o różnych poziomach trudności. Powierzchnia trasy to 122 m2, szerokość trasy min. 1 metr, przeszkody drewniane: zakręt profilowany 90°, kładka „low flat box”, zakręt płaski, równoważnia, kładki „triple balance”, drop zaś przeszkody ziemne to zakręt profilowany, „rockgarden”, głazy.

 

Obiekt jest ogólnodostępny dla wszystkich śmiałków rowerowych zmagań. Zarządza zwraca jednak szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i zapoznanie się z regulaminem obiektu.

(AS)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Zatorze)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 kolejny raz 2023-03-09 12:23
Kolejny raz coś dzieje po za wadowicacmi
A w wadowicach(ciul owicach) jak wiadomo ciul z łaczan
W sumie 4-5 lat był plany rozwoju a nawet planowany pumptrack dla młodzierzy
Ale jak wiadomo nastały czasy zarazy z łaczan
Przykre!!!!
Cytować
+11 #2 Gfjkop 2023-03-09 13:57
Serio???? Dlaczego w tytule są Spytkowice jak to jest inwestycja gminy Zator???
Cytować
+2 #3 Kaśka 2023-03-10 15:16
Obiekt położony jest w Palczowicach w gminie Zator
Cytować
+2 #4 Bobek 2023-03-12 20:25
Gdyby w Spytkowicach ktoś jeszcze nie wiedział to jest to w Palczowicach
Cytować
+2 #5 Jarry 2023-03-12 20:53
Haha. " Pod Spytkowicami " ok bardzo głęboko pod...:)
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.